Гуманне перевиховання та допомога: як працює центр пробації

З початку року у Шевченківській районній відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області на обліку перебуває понад 150 осіб. У самому центрі із клієнтами проводять різного роду бесіди для їх соцадаптації. Як саме клієнти її проходять, дивіться у наступному сюжеті Євгенії Манич.

Сергій нещодавно вийшов із місць позбавлення волі. Там він був неодноразово. Але, коли прийшов час виходити звідти, він зіштовхнувся із соціальною адаптацією. Адже на волі у нього майже нічого не було.

Сергій, клієнт «Центру пробації»

- У мене був умовний термін, і ще я раніше ін’єкційно вживав наркотики. Потім став на сайті із ЗПТ, там є програма «Замісна підтримуюча терапія», але безкоштовних місць там не було. Там є платним, але воно все рівно не так виходить. А потім у мене в один момент виникла така ситуація, що в мене не було грошей.

Оскільки постійної роботи не було, самостійно він не міг скористатися послугами центру допомоги наркозалежним. Тоді йому й порадили звернутися саме до Центру пробації.

Сергій, клієнт «Центру пробації»

- Мені інспектор Антоніна Іванівна порадила, що є така організація «Меридіан», там, можливо, вам допоможуть. Я пішов туди, там я познайомився з Марією. І вони мені реально допомогли.

Марія, психолог-волонтер, яка почала працювати у Шевченківській районній відділу філії Державної установи «Центр пробації» понад два роки тому, допомагає клієнтам центру знайти себе та соціально адаптуватися.

Марія Двигало, консультантка по роботі із вразливими групами населення до ВІЛ

- Мета наших занять - це інформування наших клієнтів. Про послуги, які є у нашій області, які є саме у місті Полтаві, ті, які вони можуть отримати на безкоштовній основі. Адже у наших клієнтів радше не вистачає фінансових можливостей для того, щоб забезпечити саме ці потреби.

Та психолог – це не єдиний помічник клієнтів центру. Тут їх працює ціла команда: державного та недержавного сектору.

Антоніна Шерстюк, старший інспектор Шевченківського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Полтавській області

- Взагалі на даний час робота із кожним об’єктом пробації носить індивідуальний підхід. Спочатку ми проводимо оцінку ризиків вчинення повторного злочину. І дивлячись, у кого яка криміногенна потреба, ми здійснюємо переадресацію до надавача послуг. Адже інспектор пробації сам не може надати цю послугу.

Так із Центром пробації підписала меморандум про співпрацю й Безоплатна правова допомога. Вони надають юридичну допомогу клієнтам центру.

Анастасія Гречка, юристка Полтавського місцевого центру із надання безоплатної вторинної правової допомоги

- Функціонує дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, є затверджений графік, і ми щомісячно робимо сюди виїзд. Також ми перенаправляємо клієнтів у разі потреби, тобто, між працівниками Центру пробації та працівниками Полтавського міського центру є комунікація і в нас є взаємне перенаправлення.

Також, окрім юридичних послуг та послуг психолога, на Центр пробації покладається пенітенціарна пробація.

Лілія Кропивка, начальниця Шевченківського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Полтавській області

- Підготовка осіб, які на сьогоднішній день перебувають у місцях позбавлення волі до звільнення. Вирішення питання щодо подальшого їхнього місця реєстрації, місця проживання або можливого працевлаштування. Також може стояти питання щодо соціального супроводу такої категорії осіб.

Як зазначають співробітники Центру пробації, їхня головна мета, щоб суспільство було максимально безпечне. Тому вони допомагають всім своїм клієнтам, які цього потребують.

Стрічка новин