В Україні за останній тиждень зросла кількість госпіталізацій з COVID-19

За минулий тиждень в країні було зафіксовано 90 тисяч нових випадків захворювання на COVID-19, що майже на 14 тисяч більше в порівнянні з позаминулим тижнем. Про це заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов під час свого брифінгу. Про боротьбу із поширенням коронавірусної інфекції в Україні та на Полтавщині дивіться далі.

В Україні за останній тиждень зросла як кількість хворих, так і кількість госпіталізацій. За минулий тиждень було госпіталізовано 10597 осіб, що на 944 людини більше, ніж минулого тижня.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України 

- Ви бачите, що збільшується кількість хворих, збільшується кількість підтверджених випадків, як наслідок, збільшується кількість людей, які госпіталізовані у наших лікарнях. В той же час ми бачимо багато різної інформації в засобах масової інформації, в соціальних мережах щодо заповненості наших ліжок. Дуже часто ця інформація не просто не відповідає дійсності, а таким суто фейком.

Міністр зазначив: наразі ситуація із заповненістю є напруженою в деяких регіонах, але вона контрольована. У країні відведено під лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою 53 445 ліжко-місць. Водночас у лікарнях наразі перебувають 27 792 особи з підозрою та підтвердженим COVID-19, тобто, заповненість становить 52%. Також в країні збільшують кількість ліжок із киснем. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- На сьогоднішній день у нас 25 996 ліжок, які забезпечені киснем. Або централізовано, або забезпечене кисневими концентратами. Так у нас є регіони, у яких ситуація достатньо напружена по кількості вільних ліжок. Якщо цілком по країні, наприклад, у нас вільних 12 168 ліжок, які забезпечені киснем, то є регіони, де напружена ситуація.

Ці регіони: Київ, Черкаська та Харківська області. МОЗ разом із місцевими органами влади здійснює оперативні заходи щодо забезпечення ліжок киснем. На Полтавщині вже третю добу поспіль в області кількість людей, які одужали від коронавірусу, більша за кількість хворих. Але кількість хворих із тяжким перебігом не зменшується.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Лікується сьогодні у стаціонарах з COVID 435 пацієнтів, із підозрою – 516. У палатах інтенсивної терапії знаходиться 68, на апаратах штучної вентиляції легень – 28. Тобто, це говорить, що кількість пацієнтів, які поступають, є важкими.

Нині в області кількість ліжко-місць із киснем в лікарнях постійно зростає, а також йде робота з розгортання додаткових ліжко-місць та лікарень для надання медичної допомоги в період пандемії.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми плануємо збільшити кількість ліжко-місць із забезпеченим киснем до 2700, а загальна кількість планується більше 3000. Ми розуміємо, що усі абсолютно медичні заклади, які надають такі послуги, будуть задіяні у цій боротьбі.

Обговорили також і тестування хворих. Адже часто результат тесту на коронавірус полтавцям доводиться чекати не через затримки в роботі Полтавського обласного лабцентру, а через затримки в доставці аналізів із райцентрів чи віддалених місць. 

Стрічка новин