Результати другого туру виборів не змінили лідерів перегонів на посаду мера

І це – по всій території України. Таку інформацію подали під час пресконференції ОПОРИ в столиці. За попередніми результатами другого туру виборів голів 11 міст, який відбувся 22 листопада, у всіх громадах перемогли кандидати, які й у першому турі набрали максимальну кількість голосів.

Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА

- Результати виборів засвідчили частково те, що повторне голосування не є раціональним інструментом визначення абсолютного переможця. Тобто, фактично у всіх громадах перемогли кандидати, які в першому турі набрали максимальну кількість голосів. І, в той же час, в абсолютних числах, кількість виборців, які голосували за них, є меншою, ніж 25 жовтня в переважній більшості громад. Тобто, повторне голосування не надало нам ані жодних сюрпризів, не забезпечило зміни результату лідерів передвиборчих перегонів.

За даними Громадянської мережі ОПОРА, під час повторного голосування 22 листопада явка виборців становила 29,23%. Тоді як в першому турі голосування паралельний підрахунок ОПОРИ засвідчив результат 35,9% явки виборців.

Олександр Клюжев, старший аналітик Громадянської мережі ОПОРА

- Безумовно, процес ще триває, незважаючи на те, що є один виборчий бюлетень, і вже деякі районні в містах виборчі комісії і міські виборчі комісії фактично вже отримали всі результати голосування, не можна виключати довготривалі судові процеси, і наші спостерігачі будуть вас інформувати про результати відповідних судових спорів і рішень ТВК.

У день голосування поліцейські зареєстрували 407 повідомлень, пов’язаних із порушеннями виборчого процесу на території всієї України. Загалом розпочато 11 кримінальних проваджень та складено 10 адміністративних протоколів. 

Нагадаємо, другий тур виборів відбувся в 11 містах України. 

Стрічка новин