Місцеві вибори: які партії отримали найбільшу підтримку

Місцеві вибори: які партії отримали найбільшу підтримку

Згідно агрегованого рейтингу партій на місцевих виборах умовний 5% бар’єр подолали 5 партій. Дослідження проводили на основі даних територіальних виборчих комісій та моніторингових опитувань Соціологічної групи "Рейтинг" (вересень-жовтень 2020).

Умовний бар'єр у 5% на місцевих виборах подолали партії "Слуга народу" - 14,5%, "Європейська солідарність" - 13,7%, "Опозиційна платформа - За життя" - 12,5%, "За майбутнє" - 8,6%, "Батьківщина" - 8,5%. Відсотки розраховані від загальної кількості голосів виборців, які підтримали партії, повідомляє gazeta.ua з посиланням на соціологічну групу "Рейтинг".

"Наш край" у цілому підтримали 3,9% виборців, ВО "Свобода" - 3,3%, "Радикальну партію Ляшка" - 2,4%, партію "Сила і честь" - 2,4%, партію "Пропозиція" - 2,2%, "УДАР Віталія Кличка" - 2%, "Голос" - 1,7%, партію Шарія - 1,4%, "Перемога Пальчевського" - 0,8%. Сумарний рейтинг інших, здебільшого місцевих, партій становить 22%.

Партія "Слуги народу" отримала лідируючі позиції -1-3 місця у Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях.

Партія "За майбутнє" має лідерські позиції на Волині, а також в Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій і Полтавській областях. "Батьківщина" отримала високі результати в Кіровоградській, Івано-Франківській, Полтавській, Чернівецькій областях та на Закарпатті. "Опозиційна платформа - За життя" отримала високі результати на півдні, сході, а також у Сумській області. "Європейська солідарність" зайняла вищі сходинки рейтингу в регіонах Галичини, Житомирській, Київській, Рівненській, Чернівецькій областях і Києві. Партія "Наш край" зайняла високі позиції в Луганській, Житомирській, Чернігівській та Миколаївській областях; ВО "Свобода" - в Івано-Франківській і Тернопільській. "Радикальна партія Ляшка" - у Чернігівській; "УДАР Віталія Кличка" - у Києві; "Пропозиція" - у Дніпропетровській.

Місцеві партії перемогли у Вінницькій - "Українська стратегія Гройсмана", Закарпатській - "Рідне Закарпаття", Полтавській - "Довіра", Харківській - "Блок Кернеса - Успішний Харків", Хмельницькій - "Команда Симчишина", Черкаській - ВО "Черкащани" та Чернігівській - "Рідний дім" областях. Лідерські позиції - у Херсонській "Нам тут жити!" і Чернівецькій - "Єдина Альтернатива" областях.

Стрічка новин