Порушення на полтавських дільницях під час голосування

У Полтаві члени ДВК та виборці з самого ранку отримували СМС-повідомлення із закликом не йти на вибори. В селі Мильці на одній з виборчих дільниць кабінки для голосування та виборчі скриньки були розташовані в окремих кімнатах. У Полтаві чоловік відмовився зняти медичну маску, аби члени ДВК могли ідентифікувати його особу за документами. Виборець мотивував це ризиком захворіти та дотриманням законодавства стосовно носіння засобів індивідуального захисту. Які ще резонансні порушення виборчого законодавства зафіксували представники Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області, нам кілька хвилин тому розповів координатор ОПОРИ Костянтин Донченко.

Спостерігачі Громадянської мережі зафіксували проблеми з доступом для маломобільних груп населення, тобто, відсутність пандусів. Були на полтавських ДВК і проблеми з кількістю кабінок та виборчих скриньок. Також у Полтаві чоловік хотів отримати бюлетень, пред’явивши електронний паспорт через мобільний додаток «Дія».

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області 

- Оскільки зараз документами, за якими можна проголосувати, є паспорт, ID – картка, а голосувати по паспорту через «Дію» в комісії немає технічної можливості, з’ясувати правдивість вказаних там відомостей. Також спостерігачами ОПОРИ було зафіксовано кілька випадків фотографування бюлетенів на дільницях, що може бути ознакою того, що вони далі комусь пересилають ті фотографії. Але ці дії були помічені і фото виділені з телефонів виборців.

Також, за словами Костянтина Донченка, спостерігачі ОПОРИ не фіксували в день виборів прямої чи непрямої агітації.

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області 

- Єдине, що зранку, до восьмої години ранку, деяким членам ДВК та виборцям приходили СМС з закликом не приходити на дільниці, оскільки вони отримали продуктові пакети, інших випадків агітації або закликів до певних дій чи бездіяльності на дільницях, де наші спостерігачі спостерігали, не зафіксовано.

А з великою вірогідність про ім’я Полтавського міського голови можна буде говорити завтра, зазначив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області.

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області 

- Навіть якщо на деяких дільницях будуть певні проблеми і вони будуть довше вести підрахунок, загальна картина буде вимальовуватися доволі швидко, оскільки є лише два кандидати, бюлетень доволі простий, і вже штаби, які будуть вести підрахунок, доволі швидко зможуть змалювати ситуацію.

Щодо явки на полтавських дільницях, то вона була нижчою, аніж на перших виборах 25 жовтня, та дещо вищою у порівнянні з голосуванням тиждень тому в ряді інших міст України, де теж проходили вибори міських голів. Загалом волевиявлення у другому турі пройшло доволі спокійно, підсумував Костянтин Донченко,  координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області.

Стрічка новин