Полтавець не зміг проголосувати за допомогою додатку "Дія"

Полтавець не зміг проголосувати за допомогою додатку "Дія"

У Полтаві на виборчій дільниці № 531145 (Полтава, вул. Соборності, 67) чоловік хотів отримати бюлетень, пред’явивши електронний паспорт через мобільний додаток «Дія».

Члени дільничної виборчої комісії відзначили, що постанова Центральної виборчої комісії № 365 дає виборцеві таке право, проте на дільниці не виявилося спеціальних технічних засобів для підтвердження достовірності документу, повідомляє ОПОРА.

Виборець, намагаючись проголосувати, посилався на Постанову ЦВК № 365 від 10 жовтня 2020 року «Про Роз’яснення щодо застосування окремих положень Виборчого кодексу України стосовно видачі членами дільничних виборчих комісій виборчих бюлетенів з місцевих виборів». У додатку до документу вказано, що «видача виборцю виборчого бюлетеня на підставі пред’явлення ним для встановлення особи паспорта громадянина України з використанням мобільного додатка Портал Дія (е-паспорта) може здійснюватися лише за умов наявності у дільничної виборчої комісії технічної можливості для перевірки е-паспорта за допомогою технічних засобів, зокрема з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду, штрих-коду, цифрового коду), та отримання за результатами такої перевірки даних з Реєстру інформаційними ресурсами єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України на запит Порталу Дія.».

Члени ДВК для вирішення ситуації зателефонували голові Київської районної у м. Полтава ТВК Олені Резвіній.

Після консультацій з головою Київської районної ТВК члени дільничної виборчої комісії відмовили виборцю у видачі бюлетеня на підставі того, що на дільниці немає технічних засобів для перевірки е-паспорта виборця та отримання даних з реєстру МВС, як того вимагає Постанова ЦВК № 365.

Стрічка новин