На кількох дільницях у Полтаві виборці фотографували бюлетені

На кількох дільницях у Полтаві виборці фотографували бюлетені

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували виборців, котрі фотографували виборчі бюлетені. Такі інциденти помітили на ВД № 531192, 531230 та 531238.

На виборчій дільниці № 531192 (Полтава, вул. Б. Хмельницького, 9) члени ДВК та спостерігачі ОПОРИ помітили жінку, яка сфотографувала виборчий бюлетень. На вимогу видалити фото виборчиня заявила, що фотографувала бюлетень уже вдруге, бо не знала, що за це передбачена кримінальна відповідальність.

На ВД № 531230 (вул. Європейська, 153) виборець також сфотографував заповнений бюлетень на мобільний телефон. Після зауваження спостерігача ОПОРИ чоловік сказав, що зробив це «для себе». Фото виборець видалив у присутності спостерігача, а бюлетень вкинув у виборчу скриньку. На місце події прибули працівники поліції. Їм чоловік показав телефон, щоб правоохоронці пересвідчилися у тому, що фото бюлетеня видалене.

Схожий випадок стався і на виборчій дільниці № 531238 (І. Мазепи, 8). Тут світлину заповненого бюлетеня теж зробив чоловік. Поліціянтам та членам ДВК пояснив, що зробив це на прохання дружини. До з’ясування обставин залучили працівників поліції, а заповнений бюлетень вкинули у виборчу скриньку.

Частина 1 статті 16 Виборчого кодексу України вказує, що голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється.

Фотографування виборчих бюлетенів часто використовується як доказ підтвердження свого волевиявлення при застосуванні протиправних схем підкупу виборців, тому правоохоронці реагують на відповідні дії, як на підозру у вчиненні підкупу виборців, а саме встановлюють особу виборця для з’ясування мети фотографування.

Стрічка новин