Перші порушення та правові колізії на полтавських ДВК

У Полтаві члени ДВК та виборці з самого ранку отримували СМС-повідомлення із закликом не йти на вибори. Такі резонансні порушення виборчого законодавства зафіксували як правоохоронці, так і представники Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області.

У повідомленнях, отриманих членами дільничних виборчих комісій зранку 22 листопада, йдеться: «Не йдіть на дільницю! На отримавших продуктові набори чекає поліція!!!». Отримала таке СМС і спостерігач на одній із Полтавських ДВК Зінаїда Бурова.

Зінаїда Бурова, спостерігач

- О 7 годині 15 хвилин я одержала повідомлення, щоб я не йшла на виборчу дільницю, мене там чекає поліція, тому що я одержувала продуктові набори.

Зінаїда Василівна не приховує, що отримувала продуктовий набір, та   вважає, що це спеціально зроблена провокація, аби виборці - прихильники одного з кандидатів на посаду Полтавського міського голови - не йшли голосувати за нього. 

Роман Грішин, заступник начальника відділу комунікації ГУ НП у Полтавській  області 

- Таких заяв станом на зараз є 13 від громадян Полтави. Поліція даний факт зареєструвала та проводяться подальші перевірки. Зараз поліція з’ясовуватиме, опитуватиме громадян, звідки і яким чином надсилались дані повідомлення. Це є порушення, пов’язане з виборчим законодавством, і в результаті проведення перевірки буде надана правова кваліфікація даним діянням.

Це маніпуляція та можна говорити про статтю 15 виборчого кодексу, говорить Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області. 

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області 

- Це добровільність участі у виборах, ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у голосування на виборах.

Також представники ОПОРИ зафіксували проблеми з доступом для маломобільних груп населення. Є на полтавських ДВК і проблеми з кількістю скриньок.

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області 

- Навіть на великих дільницях наявні три скриньки. А їх загалом має бути на великих 6 скриньок та 6 кабінок. Також з цікавого нещодавно відбувся інцидент на одній з дільниць, де перебували наші спостерігачі, коли комісія не змогла ідентифікувати виборця, який прийшов у масці і відмовився її зняти, і комісія не видала йому бюлетень. Оскільки не змогла його ідентифікувати.

За словами спостерігачів ОПОРИ, цей виборець пообіцяв поскаржитися, але невідомо куди. 

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області 

- Певна колізія. В них може бути сумнів. Але є закон, який забороняє не носіння маски в громадських місцях, за це передбачений штраф від 170 до 250 гривень. Тут колізія і виборець міг викликати поліцію з цього приводу, але чи буде рішення на його користь, ми не можемо сказати.

Взагалі ж, за спостереженням ОПОРИ, другий тур виборів проходить набагато спокійніше. Адже менше суб’єктів виборчого процесу, бюлетенів та організаційної роботи.

Стрічка новин