Другий тур виборів пройде одразу в 11 містах, а це – 9 регіонів

Тож взяти у них участь зможуть понад 2 млн 800 тисяч виборців. На ДВК будуть працювати спостерігачі та представники поліції, щоб слідкувати за дотриманням правил голосування. Але за декілька днів до виборів фіксували проблеми зі складом деяких ДВК.

Згідно з даними ЦВК, 22 листопада вибори пройдуть у таких містах:

- Дніпрі; 

- Нікополі;

- Словʼянську;

- Ужгороді;

- Бердянську;

- Дрогобичі;

- Львові;

- Миколаєві;

- Полтаві;

- Рівному;

- Черкасах.

У другому турі з виборів міського голови зможуть взяти участь понад 2 млн 800 тисяч виборців.

Денис Рибачок, аналітик Комітету виборців України

- Ми відзначаємо серйозну організаційну проблему із роботою ДВК. Проблема в тому, що члени комісій в деяких містах доволі масово відмовляються працювати під час другого туру виборів. Зокрема, наші спостерігачі повідомляють в двох містах: Полтаві та Ужгороді.

За словами аналітика КМУ, причиною є те, що люди відмовляються від роботи в комісіях, а це представники партій, які не потрапили до другого туру. 

Денис Рибачок, аналітик Комітету виборців України

- До прикладу, в середу 18 листопада міська ТВК працювала з 14 до 21 вечора. Проводила засідання в цей час. І фактично весь цей час, весь період кілька годин голосувала за заміни членів ДВК. Заміни членів ДВК стали доволі масовим явищем у Полтаві.

22 листопада у територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч у 15 регіонах відбудеться повторне голосування з виборів депутатів 47 місцевих рад: 3 депутатів - до 2 міських рад, 20 депутатів - до 13 селищних рад, 43 депутатів - до 32 сільських рад.

Результати голосування 22 листопада мають бути оприлюднені до 27 листопада включно.

Стрічка новин