Другу суботу діють обмеження карантину вихідного дня

Тиждень тому, попри заборону, працював ринок та деякі ресторанні заклади. Цього разу фахівці Держпродспоживслужби перевірили кав'ярню, яка працює «на виніс». Під час рейду наша знімальна група ледь не постраждала від агресивно налаштованих перехожих. Аліна Боровик – далі.

Одна із кав’ярень міста працює. Тут приймають лише замовлення «з собою». Проте, аби їх забрати, відвідувачам потрібно зайти всередину. 

- Нам не забороняється працювати на виніс. 

- Правильно. Тільки ми не повинні сюди заходити, розумієте? Ми до чого не кинулись, не зайшли, всі акуратно попросили не заходити взагалі. Стоїть перед дверима столик замовлення, зрозуміли? Щоб у вас тут не було руху людей.

За словами працівників Держпродспоживслужби, за фактом порушення склали протокол. Його направлять до суду. 

Світлана Шостак, спеціалістка відділу безпеки середовища життєдіяльності ГУ Держпродспоживслужби Полт.обл.

- Якщо заклад працює на виніс, він повинен бути зачинений. На дверях потрібно, щоб була об’ява, або номер телефону вказаний, куди людина може звернутися для того, щоб замовити своє замовлення. Або у закладі громадського харчування є свій кур’єр, який доставляє, або на виніс, це десь за закладом, або це чітко вказана адреса. По-іншому туди не має права ніхто заходити, ні один, ні два.

Під час зйомок рейду до закладу заходить невідомий чоловік. 

- На вихід.

Він починає заважати працювати нашій знімальній групі. 

- Я вам забороняю тут знімати.

Агресивно поводиться не лише чоловік. На вулиці жінка вихопила камеру з рук оператора. Назад її повернули правоохоронці. Цей фрагмент відео відновити не вдалось. Ми написали заяву до поліції про перешкоджання журналістській діяльності.

Окрім карантину вихідного дня, в Україні діють й інші обмеження. За них також передбачена відповідальність. Наприклад, відсьогодні починають штрафувати за відсутність маски у громадських місцях. 

Світлана Шостак, спеціалістка відділу безпеки середовища життєдіяльності ГУ Держпродспоживслужби Полт. обл.

- Дозволено штрафувати тих осіб, які ходять в громадських місцях, перебувають без маски, або неправильно вона одягнута, яка не прикриває ніс та рот. До громадських закладів належить транспорт, зупинки, магазини та інші місця, де перебувають люди.

Стрічка новин