Революція Гідності не пройшла повз жодного міста України

Революція Гідності розпочалася у Києві, але не пройшла повз жодного міста України. Тоді приєдналася й Полтава. Пам'ятають героїв у місті й досі. Як саме вшановували героїв у Полтаві, бачила Євгенія Манич.

Ці страшні кадри – семирічної давнини, коли тодішня міліція розганяла людей. Тоді й починалися масові вбивства на Майдані. Саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші акції протесту українців у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Це і викликало велике обурення в громадян. У Полтаві кожного року вшановують пам'ять тих, хто тоді боровся за нашу державу.

Катерина Рижеченко, заступниця голови Полтавської ОДА

- Я ці події добре пам’ятаю, і добре пам’ятаю, що відбувалося і в центрі Києва, і на Майдані. І ми сьогодні віддаємо шану тим, з кого почалася оця боротьба, яка триває й досі. Ми вшановуємо їх пам’ять, ми їм дякуємо за їх мужність, за їх боротьбу і також пам’ятаємо тих, хто продовжує боротися.

Пам’ятає ці події і Олександр Товпига, для нього цей день має неабияке значення.

Олександр Товпига, начальник відділу в Полтавській області Міністерства у справах ветеранів України

- Я пам’ятаю, як починалася перша революція у 2004 році. Пам’ятаю, як починалася в 13 році, як обурений народ тим станом справ, який був. Його ніхто не збирав, він сам піднявся і пішов висловлювати свою думку. І завдяки цьому ми зараз і живемо.

Згадує ті часи й полтавець Віталій. Тоді, у 2013 році, його рідний брат одним із перших поїхав на майдан із Дмитром Коряком.

Віталій, полтавець

- Він тоді був на Майдані із Дмитром Коряком, вони були разом, знаходились там на барикадах. Відбивали штурм «беркутівців». Багато цікавого він розповідав, як вони тікали разом з ним по вулицям і їм кинули вибухопакет.

У Полтаві тоді також підтримували події на Майдані. А саме біля Полтавської облдержадміністрації, де нині знаходяться стели полеглим активістам.

Євген Янкевич, представник руху капітуляції у Полтавській області

- Мав честь поставити намет, який став центром цього майдану під Полтавською ОДА й протримався увесь час, поки були ці буремні події. Відповідно, дуже хочеться, щоб те, що відбулося тоді, оті паростки гідності, паростки свобод людини, як громадянина, щоб вони продовжували проростати.

Вшанували пам'ять полеглих квітами, національною символікою та хвилиною мовчання.

Стрічка новин