Проблеми онкохворих під час карантину

Усі лікарні в Україні припинили приймати хворих на планові операції та госпіталізації через пандемію. Проте, є хвороби, які не чекають кращих часів та потребуть невідкладних дій. Як в умовах пандемії лікують онкологію та з якими проблемами стикаються пацієнти – у сюжеті Аліни Боровик.

Амелії Соболь 13. Вона живе у селі під Полтавою. У травні минулого року дівчинці встановили діагноз – пухлина м’яких тканин. Пацієнтка перенесла кілька операцій. Після потребує госпіталізації щотри місяці. Найважче було під час тотального карантину. 

Амелія Соболь

- Під час жорсткого карантину не ходив громадський транспорт. Не возив людей. Було дуже складно добиратись.

Лише на транспорті проблеми не закінчились, продовжує розповідь мама Амелії. Перед кожною госпіталізацією їй та доньці потрібно зробити тест на коронавірус.  

Світлана Соболь, багатодітна мама

- Перші 2 місяці захворювання нас відкинули добре за межу бідності. Ми давно уже не справляємось. Віддали все, що могли. Наступна у нас госпіталізація 15 грудня. Знову буде проблема з тестом. Тому що тести у нас беруться тільки в середу. Госпіталізація у вівторок. Тести готові тільки 5 днів. Тому доведеться і дитині здавати платний, тому що цей безкоштовний нам не підходить.

Крім цього, на карантині сім’я не отримує медикаменти з інших країн. 

Світлана Соболь, багатодітна мама

- Ліки доставляли з-за кордону, допомагали волонтери. Тепер закриті кордони. Це дуже велика проблема. Дуже велика. Ми переходимо на аналоги, вони не так працюють, як хотілось би. 

Узагалі у пані Світлани 5-ро дітей. Двоє уже дорослі, а молодших братів Амелії, як зараз, доводиться брати з собою під час оглядів у лікарів. Діти з онкологічними хворобами Полтави та області лікуються у дитячій міській клінічній лікарні. Там говорять, під час карантину госпіталізації не скасовували. Як буде далі, прогнозувати не беруться. 

Ольга Скалянська, лікар-онколог онкогематологічного відділення «Дитячої міської клінічної лікарні ПМР»

- Не змінилось. Все іде по плану. Я ніколи не загадую, що буде якщо, я рішаю проблеми по мірі їх отримання.

Рак на карантин не йде. Не залежно від рівня епідемічної ситуації в області, онкохворих пацієнтів госпіталізують, запевняє головний лікар онкологічного диспансеру. 

Орест Вовк, головний лікар Полтавського онкологічного диспансеру

- Жодному пацієнту ми не відмовляємо. Всі, хто потребує дообстеження, чи лікування, чи динамічного спостереження, всі пацієнти у нас.

Але і тут є нюанси. Якщо пацієнт хворіє на коронавірус, до онкодиспансеру він потрапити не може. 

Орест Вовк, головний лікар Полтавського онкологічного диспансеру

- Покласти пацієнта, наприклад, з гострою формою вірусної пневмонії в палату, де уже лежать 6 пацієнтів, які отримують хіміотерапію, наприклад, звісно, що це уже імуносупресивний пацієнт, тому цього ми не маємо права.

За даними МОЗ, щороку близько 140 тисяч українців вперше дізнаються про виявлене в них онкозахворювання. Наразі на обліку - майже 1 млн людей з онкологічною патологією, які успішно пройшли лікування і знаходяться в ремісії.

Стрічка новин