21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи

Цей день – пам'ять про тих, хто сім років тому вийшов відстоювати свою державу. Тоді лунали заклики до боротьби і бою, люди стояли з агітаційними плакатами, незважаючи ні на що. Сім років тому на Майдан вийшли всі, кому було небайдуже майбутнє країни. Сьогодні у Києві відбувся молебень за Героїв Небесної Сотні і загиблих під час російсько-української війни. Відбулася у столиці і хода «Не втрачаймо Гідність». На заходах побувала наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Із молебня біля каплиці архистратига Михаїла починається вшанування героїв Небесної Сотні і загиблих під час російсько-української війни. На алеї героїв зібралися кияни, майданівці, родини загиблих, щоб згадати полеглих.

Наталія Бойків, дружина Героя Небесної Сотні

- Якщо взяти чесно, то я їх згадую кожен день. Але сьогодні власне такий день, сьома річниця, і з’їжджаються всі родини, з’їжджаються всі побратими, посестри, щоб згадати цей день, вшанувати пам’ять. Для нас це дуже важливо. Цього року пандемія не дала змоги всім, але я думаю, що вони з нами, поруч.

У день Гідності і Свободи десятки киян принесли на Алею героїв Небесної Сотні квіти, щоб вшанувати загиблих майданівців.

Юрій Аксенін, голова ГО «Родина Героїв Небесної Сотні»

- Коли згадую ці події, відчуття дуже змішані. Є біль, бо є втрата. І є задоволення, бо є здобута ціль. Я розумію, що загибель мого батька і Героїв Небесної Сотні є не даремним. Бо завдяки їхній жертовності українська нація, народ каталізувався як такий.

Учасники заходу заспівали гімн та поклали квіти до меморіалу. Організовувала захід ініціативні група постраждалих - поранених на Майдані.

Павло Сидоренко, координатор Ініціативної групи постраждалих/поранених на Майдані

- Ми прийшли і хотіли говорити про справедливість, про покарання винних, про то, що нарешті на 7 річницю були б притягнуті як організатори, хто давав накази, так і виконавці. Проте, на жаль, на 7 річницю ми можемо константувати, що про справедливість ми можем тільки мріяти.

Заходи, приурочені Дню Гідності та Свободи, пройшли у багатьох містах нашої держави.

Стрічка новин