Близько 4,5 тонн товстолобика випустили у водойми Полтавщини

Близько чотирьох з половиною тонн, а це понад 108 тисяч екземплярів дволіток товстолобика, випустили у п'ятницю у водойми Кременчуцького та Кам’янського водосховищ. Рибу запускали в рамках відновлення екологічної ситуації в Дніпрі, а сама операція із зариблення проводиться щороку за кошти користувачів і під контролем співробітників Полтавського рибоохоронного патруля. Свідками цього процесу, випуску у вільне плавання «природного санітара» водойм, були і мої колеги Сергій Блавацький та Артур Шибалов.

Сергій Блавацький, журналіст

- Молодняк полтавці замовили ось тут, в «Іркліївському розпліднику рослиноїдних риб» Чорнобаївського району на Черкащині. Це єдине в Україні державне підприємство з розведення риби. Тут вирощують коропа, товстолобика та білого амура, а ще сома та щуку, та такі види осетрових, як стерлядь та веслоніс.

Цей розплідник – повносистемне господарство, де вже тридцять років займаються вирощуванням товарної риби, рибопосадкового матеріалу. З цього ставка площею у пів гектара, де накопичили 17 тонн товстолобика, на зариблення полтавцям відвантажили близько чотирьох з половиною тонн дворічного малька вагою близько  ста дев’яноста грамів.

Віталій Загубина, начальник дільниці ДП «Іркліївський розплідник рослиноїдних риб»

- В зимівлі ми накопичили, з вирощувальних ставків пересадили, ущільнили тут, він повинен зимувати, але зараз тепло, температури плюсові дозволяють, і проходить зариблення Кременчуцького водосховища. Неводом закидаєм, невід підтягуємо, концентруємо рибу і відвантажуємо. Все настроєно, в неводі зараз десь сім тонн риби.

Весь процес відвантаження риби ретельно контролювали співробітники Полтавського рибоохоронного патруля. Всього ж з Іркліївського розплідника рослиноїдних риб на полтавські водойми поїхало понад сто вісім тисяч екземплярів дворічного товстолобика.

І три тонни зарибку випустили поблизу села Липове Глобинського району у Сулинську затоку Кременчуцького водосховища. 

Сергій Блавацький, журналіст

- У вільне плавання в Сулинську затоку товстолобика випускали через спеціальні рукави. Вони необхідні, аби риба не травмувалася.

Як розповідають іхтіологи, зазвичай після зариблення риба збивається в косяк, оскільки боїться пересуватися. Близько тижня вона скупчуватиметься  на одному місті, а потім вже розпливеться по водосховищу. Тож в цей тиждень важливо її охороняти, оскільки браконьєри її легко можуть виловити.

Оксана Кулинич, начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області      

- Після зариблення рибпатрулем буде встановлено чергування. Тиждень по два інспектори, щоб охочі до наживи браконьєри не виловлювали зарибок.

За словами начальника Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксани Кулинич, це зариблення відбувається за кошти користувачів водних біоресурсів, які здійснюють промислових вилов риби в зоні дії Полтавського рибоохоронного патруля. 

Оксана Кулинич, начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області

- Зариблення проводилося в рамках програми показників зариблення Кременчуцького і Кам’янського водосховищ, розробленого Інститутом рибного господарства національної академії наук України.

Ця затока є природним риборозплідником цінних видів риб – судака, ляща, сазана, але, наприклад, цього року тут значно менше риби, говорить Оксана Кулинич.

Оксана Кулинич, начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області      

- І не так браконьєри виловлюють, зрозуміло, що браконьєри є, так як відсутні робочі місця, але недостатній рівень води також впливає, природні фактори. Зараз ви бачите, який низький рівень води в Сулинській затоці. Необхідно розробляти і впроваджувати програми розчищення Сулинської затоки, тому що вона вже значно заросла, на це необхідні кошти. Наскільки відомо, вже в Полтавській області розроблена відповідна програма по Сулі на наступний рік.

Ще близько півтори тонни, а це понад 36 тисяч екземплярів товстолобика, випустили у Кам'янське водосховище в районі Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області в Кременчуці. Прохолодні погода, та й дворічний вік риби посприяли тому, що весь мальок, що випускали в Глобинському районі, так і тут вижив, витримавши тривалий переїзд. Рибу запускали для відновлення екологічної ситуації, адже саме цей вид харчується водоростями, які під час цвітіння спричиняють величезну шкоду. Тільки товстолоб на кілограм своєї маси з'їдає до 30 кілограмів водних рослин. 

Олена Качко, головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління Держагентства рибного господарства у Полтавській області  

- Зариблення товстолобика дуже ефективне, тому що саме рослиноїдні риби поїдають зелені та синьо-зелені водорості, тим самим покращують екологічний стан водойм.

Це не останнє зариблення в цьому році. Наступного тижня дві тонни риби запустять в Дніпро у Горішніх Плавнях за кошти компанії Ferrexpo.

Стрічка новин