Михайлів день: традиції та заборони у це свято

Михайлів день: традиції та заборони у це свято

Святе письмо стверджує, що Архангел Михайло першим виступив проти Диявола і очолив небесне військо у війні з ним.

Українські православні і греко-католики відзначають Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, відомий в народі як Михайлів день. Цей день церква присвятила одному з головних захисників роду людського — Архангелу Михаїлу.

Він являвся пророкам, захищав людей від гріха і темних сил, а також допомагав нужденним. Святе письмо стверджує, що Михаїл першим виступив проти Диявола і очолив небесне військо у війні з ним. В результаті темні сили були розбиті, а Сатана був скинутий з небес.

Михайлів день є одним з найдавніших християнських свят. Дата його святкування була встановлена церквою ще в IV столітті. Через віки це свято обросло в народній пам'яті масою найрізноманітніших прикмет і забобонів.

Михайлів день — традиції

У День Архістратига Михаїла церква проводить святкові богослужіння. Віряни моляться Архангелу про захист від ворогів, порятунок від гріха і спрямування на шлях істинний. Селяни відмовлялися від важкої праці, накривали багаті столи напередодні суворого посту і приймали гостей. Крім того, в домогосподарствах проводили обряди на «задобрення» дворовика (молодший брат домовика).

Для того, щоб добрий дух не залишив подвір'я і доглядав за худобою, йому залишали святкову вечерю у дворі чи в хліві.

Михайлів день — прикмети

На Михаїла наші предки чекали сильних вітрів і зміцнювали дахи. Вважалося, що після Михайлового дня настають зимові холоди. З цим днем пов'язана ціла низка погодних прикмет:

  • ранковий іній — до швидкої і сніжної зими;
  • туман — до невеликої відлиги;
  • мокрий сніг — до дощової весни;
  • зранку сонячно — зима буде дуже суворою.

По погоді на Михайлів день також передбачали, якою буде погода на День Святого Миколая. 

Що не можна робити на Михайла

Вважалося, що в Михайлов день не варто працювати: рубати дрова, займатися різьбленням, ткати, або виконувати роботу за гроші. Крім того, в день воїнства небесного не можна відмовляти в допомозі ближньому.

Стрічка новин