Відкрили 85 кілометрів автодороги міжнародного значенння М-03

Сьогодні відкрили ділянку автодороги М-03, яка сполучає Київ та Харків. Ремонтні роботи на ній проводилися майже 10 років. Чому так довго не могли завершити будівництво та які можливості відкриває нова траса для українців, дізнавалися наші журналісти.

Олександр Кубраков, голова Укравтодору 

- Цей проект розпочали у 2009 році разом зі Світовим Банком. В цьому році ми його нарешті здаємо, вводимо в експлуатацію, і дорога, як і планували, від Києва до Полтави буде повністю відремонтована. Це буде перша категорія. Повністю нове асфальтне покриття саме на оцій ділянці 80 км.

Як стверджує голова Укравтодору, Київ та Харків – це 2 найбільших міста України, тому вони повинні бути з’єднані сучасною дорогою. Оскільки трасу М-03 ремонтують по 3 областях, цього року оновлюється 300 км дороги. 

Іван Краповницький, начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- За період їх роботи виконано влаштування нижніх шарів асфальтобетону, а також верхніх шарів асфальтобетону, відновлена розмітка, встановлено бар’єрне огородження, побудовані нові майданчики відстою транспорту, нові зупинки побудовані, нові знаки встановлені на місцях руху транспорту.

Ремонтні роботи постійно переносилися через проблеми із підрядниками. Італійська компанія, з якою у 2013 році було укладено контракт, майже одразу покинула проект. У 2018 році договір було підписано із Китаєм, але, як кажуть в Укравтодорі, до роботи підрядник зовсім не приступав. Після проведення міжнародних торгів було укладено три контракти з компаніями-переможцями тендеру для виконання ремонтно-будівельних робіт. Роботу вони почали минулого року.

Представники підрядних організацій кажуть, що ділянка дороги дісталася їм дуже важка, але, незважаючи на це, за короткий період вони виконали поставлене завдання.

Дмитро Ходякевич, керівник проєкту від компанії «РДС»

- Дорога нам дісталася в незавершеному стані, було дуже багато зруйновано покриття, яке було влаштовано попередніми підрядниками. І були визначені місця, де ми відновлювали пошкоджене існуюче дорожнє полотно, тобто, ми сфрезовували верхній шар і связний шар асфальтобетону, також їх потім переоблаштували. Загалом по основному проїзді ми вложили 58 тонн асфальтобетонних гарячих сумішей.

За словами Олександра Кубракова, ділянку так швидко відкрили завдяки злагодженій роботі органів державної влади, всіх інспекцій, а також губернатора, який займався вирішенням багатьох бюрократичних питань.

Наразі цією частиною траси за добу пересувається не менше 20 тисяч автомобілів. По дві смуги в кожну сторону набагато пришвидшить рух транспорту.

Стрічка новин