У Пушкарівському Яру висадили дерева

Захід організували на знак пам'яті та скорботи за розстріляними на тому місці 23-го листопада 1941 року. Участь в озелененні брали громадські організації та комунальники. Як це було – дивіться далі.

23 листопада 1941 року на цьому місці розстріляли тисячі полтавських сімей. Подробиці кривавої події дізнаються досі. Наразі відомі імена жертв написали на папірцях. Поряд – свічки та лампади. 

Тетяна Копяк, представниця громади прогресивного юдаїзму 

- Це був тир відкритий. Людей гнали з вулиці Пушкарівська, яка дуже часто згадувалась у документах, гнали у цей великий рів. Це був артилерійський такий тир, був дуже великий рів, 10 метрів глибиною. Людей вели, і у документах ми читали про те, що тут було близько 100 автоматників.

До 79-ї річниці розстрілів у Пушкарівському Яру висадили горобину. Ці дерева символізуватимуть життя, розповідає учасниця заходу Олександра Супряженко. 

Олександра Супряженко, голова ГО «Пушкарівський Яр»

- Коли морози починаються, ягоди стають солодкими, їх можуть їсти птиці. Це місце ще буде давати корм птицям. А також нагадувати про ту невинно пролиту кров, яка тут пролилась на цьому місці у великій кількості.

Активісти довго вимагали у міської влади не забудовувати місце колишніх артскладів. Тепер поряд, на місці розстрілів, планують зробити меморіальний комплекс. 

Марія Остапенко, волонтерка фонду «Хесед Нефеш»

- Розробляється скульптором. Також розробляємо проєкт, як буде виглядати цей комплекс. Висадка горобини – це перший крок для того, щоб показати, що на цьому місці дійсно буде проводитися робота. А не просто, що ми попросили у міста не забудовувати це місце.

Стрічка новин