Сьогодні розпочався Європейський тиждень тестування

У Полтаві на цю тему організували засідання «круглого столу». Також за перший день понад двадцятьом чоловікам було проведено експрес-тестування на ВІЛ і гепатити. Цей процес бачила і наша знімальна група.

Із 20 по 27 листопада триває Європейський тиждень тестування. Відтак, Полтавський обласний центр громадського здоров’я закликає земляків претестуватися на ВІЛ та гепатити.

Ніна Дурдикулієва, в.о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

- Ми поставили перед собою мету повідомити людям, що тестування на гепатити і на ВІЛ доступні кожному. Чим раніше людина узнає про свій статус, тим ефективнішим і результативнішим буде його лікування.

Медики стверджують, що близько одного мільйона українців не знають, що мають у своєму організмі вірус гепатиту С. Ще 60 тисяч не здогадуються про свій ВІЛ-позитивний статус. Тому дана акція є дуже корисною. Медична сестра Альона Даниленко в обласному центрі громадського здоров'я проводить експерс-тестування на ВІЛ і гепатити.

Альона Даниленко, медична сестра

- Це дає змогу для швидкого визначення вірусу. Якщо тест позитивний – ми направляємо далі у поліклініку, до сімейного лікаря для подальшого дообстеження і ймовірного лікування.

Поруч із медсестрою – соціальний працівник БО «Світло надії» Марія Переверзова. Вона спілкується із кожним, хто прийшов зробити тест.

Марія Переверзова, соціальний працівник БО «Світло надії»

- Якщо результат позитивний – розповідаємо людині, куди йти, аби мати можливість дообстежитися та отримувати лікування. Якщо результат негативний – розповідає про профілактику ВІЛ-інфекції та вірусного гепатиту С, яка вбереже людину від можливого інфікування.

Лідія Войтенко, головний позаштатний експерт з інфекційних хвороб Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Слід обов’язково звертатися, тестуватися. І не боятися того, що якщо я протестуюся і мені винесуть вирок гепатит С, то що я робитиму. Що робитимете? По-перше, не панікуйте. І звертайтеся або до свого сімейного лікаря, або до інфекціоніста у територіальний кабінет інфекційних захворювань.

Медики також розвінчали міф про те, що начеб-то лікування гепатиту - дороговартісне.

Ніна Дурдикулієва, в.о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

- Якщо держава забезпечує уже давно ВІЛ-інфікованих лікуванням антиретровірусною терапією, то лише в останні роки було закуплено достатньо ліків для лікування гепатиту В і С. Тому пацієнти не повинні переживати. Вони повинні своєчасно встановити свій статус.

Лідія Войтенко, головний позаштатний експерт з інфекційних хвороб Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Із 2016 року була започаткована програма антигепатиту, по якій нам вдалося пролікувати більше 5 тисяч населення. Зараз безкоштовне лікування продовжується. Країна нам виділяє і постачає противірусні препарати для лікування хронічних гепатитів В і С.

На Полтавщині пройти тест на ВІЛ та гепатити можна у сімейного лікаря, з яким укладено декларацію, у кабінетах «Довіра» центральних районних лікарень, обласному центрі профілактики та боротьби із ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради та благодійній організації «Світло надії».

Стрічка новин