У Києві встановили інтерактивну скульптуру, яка розповідає про рак легень

Таким мистецьким проєктом в Україні стартувала інформаційна кампанія «Легені, які говорять». Витвір, що змушує прислухатися до свого здоров’я, бачила і наша київська журналістка Лідія Дмитрашко. 

«Легені, які говорять». Така інтерактивна скульптура з’явилася в Маріїнському парку Києва. Виготовила її українська мисткиня Анна Надуда у своїй авторській техніці.

Анна Надуда, українська мисткиня 

- Усі мої білі скульптури створені на основі пластики гілок. Тобто, усе це каркас з гілочок, які знайшли один-одного, і створили нову рослину. Кожна з моїх скульптур – це рослина. Цими легенями я намагаюся сказати людям, що людина – ти є і рослина. Будь розумною та гармонійною в природі. І це дозволить людству трошки уповільнити той темп, який ми вже наразі взяли.

Наразі в Україні 13 тисяч хворих на рак легень, повідомляє МОЗ. Більшість з них – чоловіки. Історії людей, хворих на рак легень, можна почути, просто пройшовши поруч. 

Анна Надуда, українська мисткиня 

- Це прекрасна ідея, створити цей звуковий ряд. Щоб історії, які дуже персональні, дуже персоналізовані, дуже особисті чиїсь приватні - щоб вони трошки привідкрилися, і дали людям зрозуміти, що це не тільки їх історія, чи чиясь історія - це історія кожного.

Біля парламенту скульптура стоятиме до 30 листопада, потім її перемістять на постійне місце в один із парків Києва.

Стрічка новин