Після голосування 25 жовтня на Полтавщині в складі ТВК відбулося три заміни

Після голосування 25 жовтня на Полтавщині в складі ТВК відбулося три заміни

ОПОРА проаналізувала постанови щодо замін на ТВК Полтавської області, розміщені на сайті Центральної виборчої комісії станом на 19 листопада. 

У Полтавській обласній ТВК Любомира Дикого замінили на Євгенія Бражника («Щаслива Україна»).

Дві заміни відбулось у Полтавській міській ТВК: замість Наталії Омельченко працює Богдан Василюк («Довіра»), Олену Токар замінила Ельвіра Біла («Слуга народу»).

Нагадаємо, у жовтні (станом на 22 .10) у територіальних виборчих комісіях Полтавської області відбулося 25 замін. Найбільше — чотири ротації — тоді зробили представники ВО «Батьківщина».

Відбулися заміни на ТВК області і у період з 23 по 25 жовтня. Тоді у Лохвицькій міській ТВК Сергія Сидоренка замінили на Геннадія Калюжного (ВО «Батьківщина»), а у Решетилівській міській територіальній виборчій комісії замість Олега Бойка, який зареєструвався кандидатом у депутати місцевої ради («Перемога Пальчевського»), працювала Наталія Журжер («Альтернатива»).

Згідно з п. 2 ч. 4 ст. 208 Виборчого кодексу України однією з причин дострокового припинення повноважень члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії є внесення подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

Довідково. Також повноваження членів ТВК припиняються достроково і з інших причин: у зв’язку з особистою заявою про складення повноважень члена комісії; припиненням його громадянства України; вибуттям на період до дня виборів за межі відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що унеможливлює виконання обов’язків члена комісії; реєстрацією його кандидатом у депутати місцевої ради, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови; реєстрацією його довіреною особою кандидата в депутати або кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови; відмовою від складення присяги члена комісії; порушенням присяги члена виборчої комісії, що виявилося як систематичне невиконання покладених на нього обов’язків, засвідчене не менш як двома рішеннями з цього приводу виборчої комісії, до складу якої він входить; систематичним невиконанням покладених на нього обов’язків або одноразовим грубим порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, що встановлено рішенням суду або рішеннями виборчої комісії, яка утворила відповідну комісію (сформувала її склад), двома і більше неявками на засідання виборчої комісії без поважних причин або неявкою на засідання виборчої комісії у день голосування; набранням щодо нього законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення; набуттям ним членства в іншій виборчій комісії будь-якого рівня, що здійснює підготовку та проведення місцевих виборів; визнанням його судом недієздатним або безвісно відсутнім; виявленням обставин, що позбавляють особу права входити до складу виборчої комісії; його смертю або оголошення його померлим.

Стрічка новин