Вибори на карантині вихідного дня: як будемо голосувати?

22-го листопада у Полтаві відбудеться другий тур виборів міського голови. Повторне голосування із виборів депутатів проведуть і в Скороходівській, Великобагачанській селищних та Кам’янопотоківській і Сенчанській сільських радах. Тож, вибори на карантині вихідного дня: як будемо голосувати? Про це – у наступному сюжеті.

Попри те, що уряд запровадив карантин вихідного дня, на організацію та проведення самих виборів обмеження не поширюються. Голосування відбуватиметься відповідно до положень Виборчого кодексу, але з певними обмеженнями, - зазначають у Центральній виборчій комісії.

Сергій Постівий, член ЦВК 

- Центральна виборча комісія проаналізувала хід виборчого процесу, зокрема, виконання протиепідеміологічних заходів. Ми роз’яснювали окремі процедури: чого не варто допускати, враховуючи помилки, які ми виявили під час голосування у першому турі.

Директорка Громадського холдингу «Група впливу» Тетяна Дурнєва участь у процедурі голосування вважає безпечнішою, ніж інші візити, які людям доводиться робити впродовж дня.

Тетяна Дурнєва, директорка Громадського холдингу «Група впливу»

- Візит на виборчу дільницю є безпечнішим, ніж візит у магазин чи проїзд у громадському транспорті. Ще раз закликаю одягнути маску так, щоб закрити рот і ніс, взяти свою особисту ручку, дотримуватися дистанції і дезінфікувати свої руки перед входом і на виході з виборчої дільниці. І буде все безпечно і відповідально.

Члени комісій, яким доводилося впродовж дня минулих виборів спілкуватися з багатьма людьми, серед котрих були й хворі, залишалися здоровими, стверджують у ЦВК. Звичайно, при дотриманні епідеміологічних вимог. Хоча, звісно, випадки захворювань теж траплялися.

Сергій Постівий, член ЦВК 

- Такі випадки, зрозуміло, є. Є, коли захворіло й три члени комісії. Але вони досить поодинокі. А це говорить про те, що, у принципі, заходи, які були прописані і які доносилися до територіальних, дільничних виборчих комісій, їх виконання дало свій позитивний результат.

У ЦВК зазначають, що вони опрацювали помилки, врахували усі недоліки та неточності, які виявили у першому турі, і провели роз'яснювальну роботу із членами дільничних виборчих комісій. І карантин вихідного дня не обмежуватиме людей у реалізації свого конституційного права.

Сергій Постівий, член ЦВК 

- Тобто, вони мають чітко усвідомлювати, що навіть у запровадженні карантину вихідного дня забезпечення голосування буде відбуватися відповідно до положень виборчого кодексу, але дійсно, з певними обмеженнями, які існують на сьогоднішній день.

Тетяна Дурнєва, директорка Громадського холдингу «Група впливу»

- Саме від цього дня, від рішення, яке ви приймете в неділю, буде залежати те, як розвивається ваша громада, яка буде інфраструктура, як розподілятимуться податки. Взагалі на п’ять років ми визначаємо майбутнє. Тому треба свідомо, відповідально і з дотриманням усіх правил прийти на виборчу дільницю і обрати того, хто керуватиме громадою у майбутньому.

Стрічка новин