Нарада в ОДА з правоохоронними органами щодо проведення виборів

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов закликав не допустити спотворення волевиявлення жителів Полтави під час другого туру виборів. Про готовність до виборів, можливі труднощі та способи їх усунення йшлося на нараді в облдержадміністрації за участю членів дільничних комісій та правоохоронців. Подробиці – у наступному сюжеті.

Під час наради щодо проведення виборів голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов закликав правоохоронні органи зробити все можливе, щоб вибори Полтавського міського голови пройшли згідно із законодавством, спокійно і без порушень.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми маємо акцентувати увагу, перш за все, на законності, на досягненні саме такого результату, поскільки ми не можемо допустити, щоб вибір полтавців було якось змінено, зіпсовано у незаконний спосіб. Щоб у нас вибори пройшли із дотриманням вимог чинного законодавства.

Голова Полтавської обласної ТВК Людмила Сердюк розповіла, що усі дільниці до виборів готові. Але є й певні зауваження.

Людмила Сердюк, голова обласної ТВК

- Так на двох дільницях не опалюється. І не вирішено до цього часу питання. Також спеціальна дільниця у лікарні МВС. Там головний лікар не допускає на дільницю членів комісії, бо дуже багато хворих. І в коридорі хворі лежать. Але взагалі-то до другого туру виборів готові.

Олег Синєгубов запевнив, що всі проблеми, які є зараз і виникатимуть надалі, будуть оперативно вирішені. Також голова Полтавської облдержадміністрації наголосив на тому, що на виборах мають бути створені комфортні й безпечні умови для волевиявлення.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Я прошу представників виборчих дільниць не приймати рішень щодо скорочення кабінок для голосування. Вжити всіх необхідних заходів, щоб не створювати черг. Ми знаємо: на вулицях – мінусова температура. Для того, щоб люди не перемерзали, звичайно, враховувати і дивитися за дотриманням усіх вимог протиепідемічних. Це - вкрай важливо.

Начальник Головного управління Національної поліції України у Полтавській області Іван Вигівський наголосив: для забезпечення правопорядку у день виборів залучать понад триста поліцейських. Працюватиме 33 групи реагування патрульної поліції та співробітники Нацгвардії.

Іван Вигівський, начальник ГУ НП України у Полтавській області 

- У нас на цих виборах на кожній дільниці буде по два поліцейських, тому що з урахуванням кількості особового складу, нам не вистачало на минулих виборах. Крім того, для контролю ситуації із так званими сітками будуть створені мобільні групи. Окремі, які будуть проводити роботу поблизу усіх виборчих дільниць.

Крім того, Олег Синєгубов нагадав, що в країні діє «карантин вихідного дня». І це треба не забувати у день виборів під час візитів до дільниць.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Тому я закликаю: правильно носити маски, дезінфікувати руки. Тобто робити усе можливе, щоб дотримуватися протиепідемічних заходів. Це для нашої ж безпеки. І ми не можемо ставити на терези вагів життя та здоров’я громадян. Ми маємо зробити усе для того, щоб вибір пройшов безпечно.

Стрічка новин