115 років тому вийшла перша україномовна газета «Хлібороб»

Друкували її у Лубнах. Історії цього видання та Дню україномовної преси було присвячено засідання Харківського пресклубу. На ньому побували і наші журналісти.

Засідання Харківського пресклубу, зважаючи на пандемію коронавірусу, одночасно проходило у двох форматах: офлайн- і онлайн-режимі. Окрім пресклубу, захід організували Європейська медійна спілка, громадська організація «Лубни-медіа», Фонд національно-культурних ініціатив імені Хоткевича, Харківська обласна організація Національної спілки письменників України, Харківський національний університет імені Каразіна. У засіданні «круглого столу» брали участь відомі журналісти-практики, українські та закордонні блогери, викладачі вишів, медіаменеджери.

Олег Гаврильченко, редактор газети «Хлібороб»

- Є нам над чим працювати. І я думаю, що такий формат спілкування буде поширюватися, і якомога більше буде людей приєднуватися в Інтернет-просторі до обговорення українських як журналістських, так і політичних, культурологічних проблем сучасності.

Представники із Лубен у цьому обговоренні відігравали особливу роль, адже саме тут 115 років тому вийшла перша україномовна газета «Хлібороб». Започаткована у листопаді 1905 року, її видавали коштом української громади. Наклад газети становив 5 тисяч примірників. Загалом вийшло друком п’ять номерів. Четвертий номер конфіскувала влада, а вже після п’ятого випуску видання заборонила царська цензура. Окрім історії, обговорювали й проблеми сьогодення. Зокрема, чи доречна двомовність в одному медіа, яка мова має домінувати в соцмережах, чи треба штучно зберігати так звані «традиційні» ЗМІ. Заступник голови громадської організації «Лубни-медіа», журналіст Володимир Безчасний залишився задоволений таким спілкуванням.

Володимир Безчасний, заступник ГО «Лубни-медіа»

- Я сподіваюся, що на майбутнє отакі моменти, коли ми можемо і використовуючи технічні можливості, постійно підтримувати зв’язки з нашими колегами. Я задоволений сьогоднішньою зустріччю. І спасибі харків’янам, які запросили нас. І все – задля зміцнення нашої україномовної преси.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію