В Україні можуть запровадити гарантовані аліменти і збільшити мінімальні виплати

В Україні можуть запровадити гарантовані аліменти і збільшити мінімальні виплати

Профільний комітет парламенту рекомендував Раді ухвалити законопроєкт №3881, який передбачає збільшення мінімального розміру аліментів з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Також нардепи підтримали ідею запровадити на рівні 50% прожиткового мінімуму мінімальний гарантований розмір тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від обов’язку утримувати дитину, передають Факти.

Крім того, комітет рекомендував ухвалити законопроєкт №3577, який передбачає врегулювання питання права для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на позачергове отримання житла та забезпечення їх соціальним житлом, зокрема після досягнення ними 23 років.

У вересні цього року Верховна Рада ухвалила закон про індексацію розміру аліментів, визначених судом у твердій грошовій формі. Він передбачає, що індексація проводитиметься щорічно, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.

До слова, з початку року на примусовому виконанні у відділах Державної виконавчої служби Полтавщини перебувало понад 26 тисяч кейсів виконавчих документів про стягнення аліментів із боржників. 

Стрічка новин