Зеленський підписав закон про штрафи за неносіння маски

Документ передбачає накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (а це від 170 до 255 грн) за перебування у громадських закладах і транспорті без засобів захисту.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про адміністративну відповідальність за перебування у громадських закладах і транспорті без засобів захисту, який Верховна Рада ухвалила 6 листопада 2020 року. Про це повідомляє Тиждень.ua.

Так, закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 1000-IX доповнює статтю 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення частиною другою, яка передбачає накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема виготовлених самостійно.

"Закон має на меті запобігання поширенню коронавірусної хвороби серед громадян України. Документ сприятиме підвищенню соціальної відповідальності громадян і захисту їхнього здоров'я та життя, а також зменшенню кількості випадків зараження коронавірусною хворобою, що допоможе запобігти неконтрольованому зростанню кількості хворих на COVID-19 та перевантаженню медичних закладів", – повідомили в ОП.

Нагадаємо, штраф за відсутність маски в транспорті виписуватимуть на місці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію