У Києві відкрили «Мистецьку алею»

У Києві відкрили «Мистецьку алею», присвячену музиці та літературі XX століття. 10 артоб’єктів виконані в різних техніках, зокрема, з елементами доповненої реальності. Сучасне мистецтво побачила і наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

- Просто брати трубку, прикладати до вуха, іде гудок, далі набираєте одну з комбінацій цифр. Наприклад, виберемо 1955.

А далі замість телефонних гудків на тому кінці слухавки чутно симфонічну поему. Авторка артоб’єкту розповідає: надихнулася мистецтвом українського класика та вирішила вмонтувати його у сучасний простір.

Яна Шлябанська, композиторка, мисткиня, авторка арт-об’єкту, присвяченому Борису Лятошинському

- Арт-об’єкт, через який можна подорожувати в часі, слухаючи симфонії київського композитора-модерніста Бориса Лятушинського. У таксофоні є чотири комбінації цифр, які відповідають певним рокам. Кожен рік - це рік написання певної симфонії.

Десяток робіт сучасного мистецтва розмістили на кам’яній стіні на вулиці Бориса Грінченка у Києві. Мистецька алея зібрала в собі по п’ять фізичних і онлайн доробок, присвячених українській музиці і літературі 20 століття.

Василь Кундрик, співініціатор проєкту

- Твір аудіальний - в нього немає візуального вираження. У принципі, як і хор. Він впливає на людину шляхом враження звуку. Власне ви так само можете перейти на оцей QR-код, відкриваємо, і вас вибиває на плеєр Щедрика.

В онлайн-форматі тут можна послухати всесвітньовідомого Щедрика, виконаного хором з 12 голосів. А завдяки технологіям доповненої реальності посеред Києва можна потрапити у віртуальну кімнату. Усі доробки мистецтва виконані київськими митцями. 

Василь Кундрик, співініціатор проєкту

- Ця робота - це відсилка до роману «Сталінка» Василя Уляненка. У нього є персонаж Піскарев, який зловживає алкоголем, ненавидить багатьох. І цей твір відображає сон під час алкогольного делірію персонажу.

Мистецька алея - постійна експозиція. Завітати на неї може кожен. Вона знаходиться навпроти громадського ресторану «Urban Space 500».

Олександра Сметаненко, менеджерка проєкту «Мистецька алея»

- Ми хотіли розширити мережу публічних просторів, а також створити альтернативний туристичний маршрут. Тому що вулиця Хрещатик - вона є перевантаженою. Вона перевантажена аудіально, візуально і там дуже багато людей. І в той же час на вулиці Хрещатик не досить якихось точок, за які можливо зачепитися і дійсно їх запам’ятати.

Проєкт організували громадська організація «Простір 500» у партнерстві з Українським інститутом та Українським інститутом книги за підтримки Українського культурного фонду.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію