Двом полтавкам присвоїли звання «заслужених»

Президент України Володимир Зеленський видав указ за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність присвоїти звання «Заслужений артист України» артистці-вокалістці комунального закладу «Полтавська обласна філармонія» Олені Шевченко. А також звання «Заслужений майстер народної творчості України» Катерині Калініченко. Із цього приводу з полтавками спілкувалася наша Євгенія Манич.

Євгенія Манич, кореспондентка

- Вони пов’язані із творчістю усе своє життя. Кожна із них по-своєму унікальна та тендітна. І ось їхню творчу працю нарешті оцінили.

Указом президента України вокалістку Полтавської обласної філармонії Олену Шевченко нагородили званням заслуженої артистки України. Це звання, як зізнається сама пані Олена, для неї почесне і його потрібно нести із гордістю. До нього вона йшла із самого дитинства. 

Олена Шевченко, артистка-вокалістка Полтавської обласної філармонії, заслужена артистка України

- Звичайно, це радісні емоції. Емоції вдячності, вдячності усім людям, які причетні були на тому шляху, на якому я йшла до цього звання.

Олена Шевченко володіє неповторним лірико-колоратурним сопрано. Це - найвищий та унікальний жіночий співочий голос. У її репертуарі - твори українських композиторів та світової класики. Також пані Олена з дитинства грає на бандурі та фортепіано. Вона говорить: абсолютно кожного дня вона самовдосконалюється.

Олена Шевченко, артистка-вокалістка Полтавської обласної філармонії, заслужена артистка України

- Це праця, вона взагалі така обширна, широкого формату. Тобто ти сам не можеш тут працювати. Звичайно, ти працюєш над собою, над своїм самовдосконаленням, шукаєш репертуар, залишаєшся до ночі, працюєш над своїми вокальними навиками, приходиш у вихідні через не можу, через не хочу.

Поруч із нею завжди її вірні колеги. Про Олену Шевченко вони говорять: трудівниця, постійно самоудосконалює себе, постійно працює над чимось новим і завжди розширює свій творчий потенціал.

Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії

- Олена у нас дуже працелюбна. Вона - універсальна. Чому універсальна, тому що, по-перше, основна її діяльність, вона в тріо-бандуристок «Вишиванка», вона в складі тріо. Але вона не зупинилася, вона вміє опановувати, вона не зупиняється на певних процесах, які в неї там визначені посадовими обов’язками. Ні, вона набагато ширше себе реалізовує, вона працелюбна, вона цілеспрямована.

Зараз, попри карантинні обмеження, репетиції пані Олени проходять в онлайн форматі, але вона зізнається: того шаленого темпу їй не вистачає. 

Почесною відзнакою нині нагороджена ще одна творча полтавка. Вишивальниця та майстриня з плетіння Катерина Калініченко отримала звання «Заслуженої майстрині народної творчості України». Свій творчий шлях вона розпочала ще з дитинства.  Але із незвичайним плетивом фриволіте, яке припало майстрині до душі, познайомилася у 80-тому році. 

Катерина Калініченко, майстриня, заслужена майстриня народної творчості України

- Пішла в пресі інформація про відродження давного забутого плетива фриволіте. Як глянула, думаю: все, моє. І ми замовили із співробітницею човники, певну літературу, отримали і почали крутити - вчитися. Вона кидала неодноразово, я - ні. Я наскільки хотіла, я його сама освоїла, сама навчилася, сама удосконалила.

Натхнення на створення своїх шедеврів вона черпає зі своєї любові до держави. Адже її роботи: ікони, янголятка та національна символіка, неодноразово відправлялися на фронт до бійців, а також до усіх українських церков міста.

Катерина Калініченко, майстриня, заслужена майстриня народної творчості України

- Почалися у нас такі фронтові події, і воно само нагадало, що робити. І ті сітки ми плели вручну, і ці ікони фронтові, і ці янголят на фронт. От воно само підказує - щодення. Буквально воно щось десь, та й нагадало.

Підтримує у всіх починаннях пані Катерину її чоловік, який завжди їй дає поради, як зробити краще. Він також проїхав із нею всю Україну із її творчим проєктом. Зізнається: дружиною пишається.

Григорій Калініченко, чоловік майстрині 

- Підтримуємо у всьому, все, що вона робить, схвалюємо, допомагаємо. Всі рамки, ікони стеклемо, це все моя робота. Фарбуємо, човники робити, це теж моя робота. І в неї часто гачки ламаються, це все я доводжу до робочого стану.

Своїми званнями Катерина Калініченко та Олена Шевченко доводять, якщо плідно працювати та любити свою роботи усім серцем, то можна досягти найзаповітніших вершин.

Стрічка новин