Нещасний випадок чи вбивство: історія трагедії на Полтавщині

Майже місяць розшукували зниклого безвісти з села Василівка 58-річного Олександра Бородая. Відомо, що чоловік пішов рубати дрова і зник. А з тиждень тому тіло чоловіка знайшли закопане у землі у напівпокинутому хуторі далеко від рідного села. Правоохоронці ведуть розслідування за статтею нещасний випадок. Але що сталося насправді? Анна Ружін – далі.

5 жовтня 58-річний Олександр Бородай пішов з дому на заготівлю деревини для продажу. Родина жила бідно – роботи у Василівці не було. Тож цей вид підробітку був чи не одним із основних. 

Обіцяв повернутися ввечері. Але не з’явився ні наступного дня, ні за тиждень. Товариші також нічого не знали. 

Валентина Курило, мати співмешканки загиблого

- Кругом шукали по посадках, по ставках, де тільки можна було шукали ми його. Питали, опитували, писали в газету, давали на розшук. В інтернет тоже давали. Скрізь. Старалися ж найти. До посліднього надіялися, що він додому прийде, додому прийде.

Олена Яремченко – дружина загиблого. Каже: не вірить в смерть чоловіка. Їй про трагедію повідомила мати. 

Олена Яремченко, співмешканка 

- Вона сидить і плаче. Ще й каже: нема живого. Ну як так, немає? Я дитині сказала суток через троє. Мене колотило просто всю.

За місяць у Диканське відділення поліції прийшов один із товаришів розшукуваного і розповів, що Олександра під час спроби спиляти сухостій вбила деревина. А закопали чоловіка за два десятки кілометрів у напівпокинутому хуторі. І додає: замучили докори сумління, бо загиблий снився ледь не кожної ночі. 

Любов Бородай, дружина брата загиблого

- Прийшов у поліцію, не витримав і сказав: поїхали покажу, де закопали. Закопали, як собаку. Собаку закопують камінчик на могилу кладуть. Закопали його далеко від того місця, бо там ніхто навіть не предполагав його шукати у тому місці. Це зовсім не там, де трапилася трагедія. Закопали в такому селі, де немає людей. Покинуте село, нежиле село.

Тим часом у Диканському районі почали ширитися чутки, що закопали чоловіка ще живим.

Олена Яремченко, співмешканка 

- Сказали, його закопували, він ще живий був. Ну як так можна людину. Може, він просто без свідомості був. Ну просто так не може бути.

Натомість в поліції запевняють: це був саме нещасний випадок, чоловік загинув одразу. І посилаються на висновки експертів. 

Роман Грішин, заступник керівника відділу комунікації ГУНП України в Полтавській області

- Загиблий разом із своїми знайомими пиляли сухостійну деревину в лісі, в результаті чого одна з деревин впала і вдарила загиблого. В результаті отриманих тілесних ушкоджень він загинув на місці. Є результати судово-медичної експертизи, що смерть настала миттєво, а також внаслідок одного удару.

Рідні у нещасний випадок не вірять. Запевняють: загиблий був досвідченим лісорубом. Тож, як безпечно спиляти деревину, добре знав. А ще рідні здається дивним те, що ніхто не викликав поліцію, лікарів, а тіло поклали до автомобіля, відвезли аж за два десятки кілометрів від місця трагедії і закопали в напівпокинутому хуторі. Співмешканка загиблого Олена Яремченко вважає, що дерево пиляв хтось інший. Тому й смерть її чоловіка хотіли приховати, адже промисел був незаконний.

Загиблого Олександра Бородая поховали у закритій домовині на сільському цвинтарі поруч із могилою батька. Слідство ще триває, тож остаточні висновки зроблять лише після його закінчення.

Стрічка новин