Державна екологічна іспекція Центрального Округу прозвітувала про роботу

У Державній екологічній інспекції Центрального Округу прозвітували про роботу й досягнення за останні 10 місяців. Нагадаємо, що основний напрям роботи організації – це контроль за станом води, атмосфери та землі. Про результати роботи інспекції – у сюжеті Іванни Бурлаки.

Євгеній Мартосенко очолює організацію лише 10 місяців. Проте за такий короткий період, переконує, вже можна говорити про значні покращення показників. За словами директора інспекції, з січня по жовтень було проведено близько 2 тисяч ресурсних перевірок. За порушення вимог природоохоронного законодавства складено 1303 протоколи про адміністративні правопорушення, з яких 126 передано для розгляду у судові органи. Штрафні санкції було накладено на загальну суму 440 тис. грн., і майже стільки ж було стягнуто до Державного бюджету.

Євгеній Мартосенко, начальник Державної екологічної інспекції Центрального Округу

- За півріччя моєї роботи Полтавська область ввійшла в п’ятірку найкращих за показниками по Україні. На сьогоднішній момент по Полтавській області стягнуто в добровільно-примусовому порядку сума близько 3 млн, і ще 2 млн знаходиться в виконавчому провадженні, тобто, буде стягнуто примусово.

Начальник інспекції стверджує, що за час його роботи є велике покращення зі станом води. Проте, що стосується вирубки лісів, там критична ситуація не змінилася, тому і розраховані достатньо великі збитки.

Як каже очільник організації, до Державного бюджету за 10 місяців надійшла така сума, як за 5 років роботи екологічної інспекції Полтавської області. Загалом по області на рік розраховані збитки, заподіяні державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, на суму 50 млн гривень. Через те, що в більшості випадків зловмисники залишаються невідомими, таку суму стягнути нереально. Щоб виявити більше правопорушників, Державна екологічна інспекція Центрального Округу застосовує нові методи.

Євгеній Мартосенко, начальник Державної екологічної інспекції Центрального Округу

- На сьогоднішній час завдяки обласній раді, обласній адміністрації і прийнятим рішенням нам виділили кошти в цьому році (близько півмільйона). Ми придбали 2 квадрокоптера і 2 тепловізора. Це покращить нашу роботу, а саме з виявлення порушників, тих же самих браконьєрів вночі. І фактично матимемо можливість перевіряти на дотримання екологічного законодавства підприємства.

До слова, на період карантину робота інспекції ніяк не змінилася, проте планові перевірки наразі заборонені. 

Стрічка новин