Перший мурал у Кременчуці ожив на стіні трансформаторної підстанції

Небайдужі містяни самотужки підготували проєкт, зібрали кошти та реалізували задумане. За роботою ініціативних кременчужан спостерігала і наша знімальна група.

У Крюківському районі Кременчука намалювали перший мурал. Відтепер його можна побачити на будівлі трансформаторної підстанції, неподалік стадіону «Вагонобудівник». До створення муралу долучилися активні крюків'яни, громадська організація «Ми» та місцевий художник Сергій Брильов.

Сергій Брильов, місцевий художник 

- Разом працювали із самого початку до кінця. Процес – довгий: від розробки до друку, потім – вирізання трафаретів. Потім – нанесення цих трафаретів на стіну. Це дуже копітка праця.

Активісти підрахували приблизні витрати майбутнього настінного зображення, взяли дозвіл у АТ «Полтаваобленерго», яке тримає дану конструкцію на балансі, та взялись до роботи. Але спочатку зібрали необхідні кошти.

Марина Орлова, очільниця ГО «Ми» 

- З миру по нитці, як кажуть, хтось 50-т, хтось 200, хтось 2 тисячі, хтось 600. Зібрали 3651 гривню. У підсумку закупили фарбу, всі інші матеріали. Приємно і класно, що ми можемо щось робити. Ми можемо творити, витворяти.

За задумом, на стіні передано меседж боротьби зі сміттям, яке викидають поза урнами. Окрім цього, малюнок популяризує спорт. Так, знизу зліва зображена урна у формі баскетбольного кільця, справа – табло із рахунком, у якому перемагають люди, а не сміття.

Сергій Брильов, місцевий художник 

- Це буде дуже цікаво. Тема боротьби зі сміттям. Плюс я ще додав трохи спорту. Тут є елементи й баскетболу.

Організатори сподіваються, що малюнок сподобається кременчужанам і додасть колориту міському пейзажу.

Марина Орлова, очільниця ГО «Ми» 

- Сподіваюся, цей малюнок приживеться у Крюкові. І це буде не останній мурал. Я думаю, ми підемо далі і все у нас вийде. Головне, що разом ми можемо робити що завгодно.

Сергій Брильов, місцевий художник 

- Ми створюємо цей перший мурал. Це буде дуже класно. І я сподіваюся, що місцевим жителям він буде до вподоби.

Стрічка новин