У Києві почала роботу виставка зі справжніми тілами тварин-гігантів

Серце бика вп’ятеро більше за людське, страуси - найшвидші бігуни, забальзамоване тіло реальної людини. Все це можна побачити на шокуючій виставці справжніх тіл «Всесвіт тіла: всередині тварин». Всесвітньовідомі експонати завітали до столиці. Бачила їх і наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Справжні тіла тварин-гігантів можна побачити на виставці «Всесвіт тіла: всередині тварин». Вона складається з понад ста експонатів. Це справжні тіла жителів пустелі, джунглів та океану.

Лідія Дмитрашко, кореспондентка

- Справжні тіла тварин-гігантів можна побачити на виставці «Всесвіт тіла: всередині тварин». Вона складається з понад ста експонатів. Це справжні тіла жителів пустелі, джунглів та океану.

Реальних тварин зі справжніми м’язами тепер може побачити кожен. Вигляд ссавців зсередини став доступним українцям завдяки анатомічній виставці німецьких вчених.

Катерина Коломієць, стенд-менеджерка виставки «Всесвіт тіла: всередині тварин»

- Дані експонати, вони виготовлені методом пластинації. Майже всі із них. Це специфічний метод, який був винайдений в 70-х роках в Німеччині німецьким вченим Гюнтером Фонхагерцом. Він, скажімо так, основна його задача – це замінити всі рідини організму на силікон.

Процес пластинації дуже кропіткий. Робота вчених над одним жирафом тривала понад два роки. Все це для того, щоб тіло передавало реальний вигляд тварини зсередини. 

Костянтин Макаєвич, стенд-менеджер виставки «Всесвіт тіла: всередині тварин»

- Коли вже тіло наситилося силіконом – йому придають форму. Мільйони різних булавок, голок, за допомогою яких тілу придають форму. Ось, наприклад, на цьому страусі ви можете побачити, що він ніби біжить.

Попри свою шокуючу форму, виставка є етичною – кажуть зоозахисники.

Павло Вишебаба, посланець з питань толерантності в UNDP Ukraine, засновник «Веганського Києву»

- Для мене, як голови зоозахисної організації, принциповим є питання, що для виставки жодна тварина не була вбита. Це надзвичайно важливо, це демонструє етичність цієї виставки. Всі тварини представлені як експонати, які зараз тут – померли своєю смертю.

«Всесвіт тіла: всередині тварин» створено для того, щоб привернути увагу людей до зменшення популяції тварин, а школярів та студентів заохотити до кар’єри в науково-дослідній сфері.

Денис Толстун, фізіолог, науковий співробітник Інституту геронтології

- Такі виставки дають змогу залучати в науку молодь. Такі виставки дають змогу популяризувати науку, відкрити ті таємниці природи, що не відкриває шкільна програма в силу різних причин: в силу бідності своєї, в силу того, що школам не вистачає часто наочного матеріалу. А тут і діти, і підлітки, і дорослі люди можуть в повній мірі простежити розвиток живої природи.

На виставці представлено і тіло реальної людини. Відвідувачі можуть відслідкувати подібність людської будови до тваринної.

Едгар Камінський, пластичний хірург, шанувальник виставки

- Ці експозиції будуть цікаві як маленьким дітям, так і дорослим – абсолютно всім, хто хоче більше зрозуміти тваринний світ.

Виставка діятиме на ВДНГ до 31 січня. Для безпеки відвідувачів на території експоцентру діє масковий режим та проводиться температурний скринінг.

Стрічка новин