Головний санітарний лікар України відвідав Полтаву

Цієї суботи, 14 листопада, у Полтаві з робочим візитом побував головний державний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

Про поїздку він розповів на своїй сторінці у Фейсбуці. За словами Віктора Ляшка, першу половину робочого візиту він провів із керівництвом області, зокрема, відвідуючи лікарняні заклади обласного центру, які визначені для лікування пацієнтів із COVID-19. А іншу – пройшовся по лікарнях, посидів у невеликій черзі на КТ (дізнався від людей, хто направляє, чи оплачують вони цю послугу), спробував здати тест на ковід після 18:00, поспілкувався з операторами диспетчерської 103, а також оцінив, як виконується «карантин вихідного дня».

Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України

- За результатами поїздки можу сказати наступне: маємо прогнозоване зростання кількості випадків хвороби в області, запас ліжкомісць область збільшує до 3368, триває активне розведення кисню до ліжкомісць, наразі це 791 ліжко з киснем, до кінця листопада додається ще 905. Для удосконалення лабораторного обладнання в лікарні на цьому тижні буде передано у вигляді субвенції 9 млн. 200 тис. грн. 

Що хочу ще сказати, бачив сьогодні наших лікарів і їх героїчну відданість роботі. Так, стомлені. Так, теж хочуть відпочити, але продовжують боротися за життя пацієнтів. 

І просто, дивлячись їм в очі, не розумію тих, хто сьогодні ще досі розхитує ситуацію та сумнівається у доцільності носіння маски, збереження дистанції чи дотримання інших протиепідемічних норм.

Стрічка новин