Сьогодні в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення і зв'язку

1994 року Укртелерадіокомпанія запропонувала керівництву держави встановити 16 листопада як професійне свято для теле-, радіопрацівників. Саме цього дня 1924 року в Харкові вийшла в ефір перша передача «Українського радіо». Про те, як святкують цей день зараз, дивіться у нашому сюжеті.

Свобода слова і доступ до інформації особливо важливі під час пандемії COVID-19. Працівники радіо, телебачення, інтернет-ЗМІ невтомно працюють на передовій, інформують населення і допомагають підтримувати безпеку. Телеканал «Центральний» привітали представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА. Працівникам вручили грамоти з нагоди професійного свята. 

Вікторія Пилипенко, директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОДА

- Бажаємо всім медійникам, журналістам, операторам, відеооператорам, звукорежисерам, всім, хто пов’язав свою професійну долю з телебаченням, з радіо, зв’язком, вітаємо з професійним святом. У першу чергу бажаємо їм добра, злагоди, здоров’я, бережіть себе.

Дирекція каналу також привітала працівників «Центрального». Вітання та грамоти передали і від міської влади. На думку начальника пресслужби міської ради Віталія Улибіна, особливо у складні часи варто віддати шану тим, хто оперативно інформує людей. 

Віталій Улибін, начальник пресслужби ПМР 

- Справжні новини, об’єктивні, актуальні новини з витриманими стандартами журналістськими, вони є важливими сьогодні, і тому, звісно, міська рада відзначає журналістів, ЗМК, які відповідають цим стандартам. Забезпечують людей можливістю отримувати інформацію з перших рук, оперативні новини.

Олена Лєсна працює на телебаченні дикторкою та ведучою понад 10 років. До цього працювала на радіо. Говорить, для того, щоб працювати у ЗМІ, потрібно бути різносторонньою людиною. Тобто, прокачувати свої знання у різних сферах. 

Олена Лєсна, дикторка та ведуча телеканалу «Центральний»

- Якщо ти працюєш на радіостанції, там така специфіка, тебе не бачать, але тебе завжди чують. На радіо ти маєш говорити цікаво, щоб тебе слухали. А на телеканалі до всього цього, що є на радіостанції, додається ще й зовнішній вигляд. Тобто, ти маєш бути зовні приємною людиною, мати якісь мімічні певні приємні ознаки.

Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення та галузей зв'язку України…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників радіо, телебачення та зв'язку» від 11 листопада 1994 року. Зараз до журналістів та працівники сфери радіо долучилися телевізійники, представники інтернет-ЗМІ. Цей день відзначають і фахівці зв'язку, що забезпечують роботу телефонних і мереж інтернет-зв'язку.

Стрічка новин