У педуніверситеті кожного можуть навчити полтавській вишивці

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка на факультеті технологій та дизайну студенти вивчають українську народну вишивку, а також полтавську традиційну – білим по білому, яку незабаром мають занести до спадщини ЮНЕСКО. Про усі деталі такої традиційної вишивки дізнавалися наші журналісти.

В Україні налічується понад триста різних видів ремесл. Та для Полтавщини найхарактерніша саме вишивка. І не просто кольорова гамма, а вишивка «білим по білому». Виникла вона з бажання жінок прикрасити своє вбрання.

Валентина Титаренко, декан факультету технологій та дизайну ПНПУ ім.В.Короленка

- Ниток фарбованих не було ніяких. Було лише ті нитки, тобто, полотно. Але жінка завжди хотіли прикрасити свій одяг, свій рушник. Адже в списку дівчини складав до 40-ка сорочок, до кількох десятків рушників, і все це потрібно було виконати.

Студенти університету говорять: ця вишивка унікальна. Працювати над сорочкою можна навіть рік.

Оксана Рись, студентка ПНПУ ім.В.Короленка

- Ця вишивка, вона є унікальною. Тому що надзвичайно складно її вишивати. Зір обов’язково, повинно бути гарне освітлення. Готова робота, вона має грати кольорами. Коли на неї падає світло з різних сторін, вона по-різному виглядає. Виходить ефект морозяного малюнку. Тому що вишиваєш на білій тканині білими нитками. А для цього потрібно правильно покласти стібки.

Викладачі університету зауважують: оскільки така вишивка є унікальною, саме тому й розпочали її популяризувати серед учнів та більш старших поколінь. Для цього створили кілька сертифікованих освітніх програм.

Тетяна Борисова, доцент кафедри основ виробництва та дизайну факультету технологій та дизайну ПНПУ ім.В.Короленка

- Вони невеликі за обсягом. Тобто, тиждень-два згуртованих занять, які спрямовані на певну діяльність. Зокрема, наш факультет запропонував сертифіковану освітню програму «Вишивкарство». У рамках цієї програми можна за 10 занять опанувати технологію виготовлення полтавської вишивки і створити невеличкі серветки або невеликі фрагменти.

Навчання проводять за освітніми програмами, які затверджені Міністерством освіти та науки України. Тобто, кожен охочий може навчитися вишивати саме за технологією «білим по білому».

Стрічка новин