Сьогодні у Полтаві діють обмеження карантину вихідного дня

З півночі суботи до півночі понеділка не повинні працювати ТРЦ, спортзали, заклади громадського харчування, окрім режиму на виніс. Уряд запровадив такі обмеження поки що до 30-го листопада. Чи дотримуються полтавські підприємці вимог – в сюжеті Аліни Боровик. 

Один з речових ринків у Полтаві працює. У постанові Уряду конкретно про заборону роботу ринків у вихідний не йдеться. Проте, фахівці Держпродспоживслужби роз’яснюють: продавати можна лише їжу. 

Олена Асаул, в.о.начальника санітарного відділу міського управління ГУ Держпродспоживслужби області

- Якщо відбувається торгівля харчовими продуктами, якщо йде більше 60% харчових продуктів, то ця торгівля на сьогодні під забороною не є. Але, якщо це промислові товари, інші товари, на сьогодні вони працювати не можуть.

Працівники речового ринку діляться, працювати сьогодні їм ніхто не забороняв. 

- Ворота відчинені, значить, нам вхід. Ми ж через паркан не лізли. Значить, вхід вільний. Ринок працює.

Загалом продавці скаржаться на низьку відвідуваність під час карантину. Кажуть, хоч у суботу та неділю було більше людей, а у будні взагалі заробляють копійки. 

Оксана Шило, підприємиця 

- Комуналку не відмінили. Податки хоч трохи знизити треба, як людям виживати у таких складних? Я розумію, що хвороба є, ніхто не відміняв. У той же час життя не скінчилось на цьому. Дуже важко. Виживати зараз у таких реаліях дуже важко.

Фахівці Держпродспоживслужби разом з представником поліції вирушають до кабінету директора ринку. 

- Не поняв. 

- Доброго дня! 

- Добрий день. Держпродспоживслужба.

На запитання, чому ринок працює, директор відповідає, розпоряджень про закриття не отримував. Після роз’яснень фахівців погоджується не працювати у неділю.  

Володимир Добряк, директор речового ринку

– Сьогодні я уже просто не закрию ринок, тому що по факту о 7 ранку ворота були відкриті. – Добре, що буде завтра? – Завтра ринок буде закритий.

Протокол за порушення карантину вихідного дня таки склали. Його скерують до суду.

Олена Асаул, в.о. начальника санітарного відділу міського управління ГУ Держпродспоживслужби області

- Було складено адміністративний протокол, тому що було зафіксовано порушення 641-ї постанови. Ринок працював, тому проведена роз’яснювальна робота. Сподіваємось, що завтра ринок працювати не буде, і на завтра ми це все перевіримо.

Більшість закладів громадського харчування зачинені. Кілька ресторанів публічно заявили, принципово працюватимуть у вихідні. До них також навідались з рейдом.

Ольга Денисовець, працівниця ресторану 

- Ми зараз уже не просимо ніякої підтримки у влади. Ми просимо, щоб влада до нас не лізла, щоб ми працювали. Ми самі впораємось з нашими боргами, з кредитами, персоналом. Просто дайте нам можливість працювати і все. Люди, які хворіють, хай не ходять в ресторани. До нас і так мало ходе гостей. Ті, хто бояться, вони і так не ходять.

Після палких дискусій фахівці викликали патрульний наряд поліції. Урешті-решт працівники закладу харчування повісили на двері табличку про те, що працюють лише на виніс. 

Експерт МОЗ Сергій Дубров вважає, що система охорони здоров’я наближається до межі своїх можливостей. Тому карантин вихідного дня – це адекватне та м’яке рішення. 

Сергій Дубров, лікар-анестезіолог, експерт МОЗ

- Я підтримую однозначно і навіть говорив про те, що ми уже на межі оголошення жорсткого локдауну, повного локдауну. Тобто, карантин вихідного дня – це така м’яка міра з боку Уряду, спрямована на стримання високого зростання кількості осіб, які захворіли.

Карантин вихідного дня Уряд запровадив до кінця листопада.

Стрічка новин