На Полтавщині почав діяти пілотний проєкт для адаптації звільнених з місць позбавлення волі

Перші одинадцять засуджених уже чекають свого умовно-дострокового звільнення. А от як далі складатиметься їхнє життя - намагався з’ясувати Анатолій Васевич.

Олександр ще відбуває покарання у Божковській виправній колонії №16. Потрапив сюди за дрібні злочини. Вів антисоціальний спосіб життя, зловживав алкоголем. Але в колонії досить швидко змінився, стверджує представник її адміністрації. А тому одним із перших потрапив до цього пілотного проєкту.

Руслан Ніколаєв, заступник начальника відділу ДУ «Божковська виправна колонія №16»

- Має не одне заохочення, бере активну участь у суспільному житті установи. Намагається довести своє виправлення, показати, як адміністрації, так і суспільству у тому, що він дійсно виправився.

Із самим засудженим ми спілкувалися скайпом.

Олександр, відбуває покарання у Божковській виправній колонії №16

- Доки я відбуваю покарання, закінчив ПТУ в установі. Слава Богу, у подальшому будуть якісь опори у житті. І надіюся у подальшому стати повноцінним громадянином України. Тільки вже в іншому образі - повноцінним.

Співробітники «Центру пробації», поспілкувавшись із засудженим, з’ясували його потреби. Їх обов’язково враховуватимуть під час дії пілотного проєкту.

Надія Дрозд, старший інспектор Полтавського районного відділу ДУ «Центр пробації» у Полтавській області 

- Після звільнення засудженої особи Олександра складено алгоритм подальших дії. Інспектор пробації по територіальності, куди звільняється засуджений, буде вести його, згідно складеного індивідуального плану роботи.

Альона Головко, інспектор Київського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Полтавській області

- Спрямовуємо засудженого у подальшому і координуємо його, згідно його потреб, які виявлено оцінкою ризиків.

Із «Центром пробації» та Божковською виправною колонією №16 із 2018 року тісно співпрацює й благодійна організація «FREE ZONE».

Іван Бабіюк, регіональний координатор БО «FREE ZONE» у Полтавській області

- Це різноманітні пілотні проєкти із підготовки засуджених до звільнення та їх соціальна адаптація і ресоціалізації у суспільстві після того, як вони вже знаходяться на волі. Допомагаємо людині не скоїти повторний злочин і пристосуватися до нормального суспільного життя.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Для Олександра, який незабаром звільниться із місць позбавлення волі, ця установа стане першою тимчасовою домівкою. Тут йому допоможуть із роботою. Тут він відновлюватиме свої соціальні зв’язки.

Максим Жмудь, соцпрацівник, адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії»

- Це - надання тимчасового проживання, харчування, соціально побутові послуги. Це, можливо, відновлення документів, орієнтування на ринку праці. Якщо людина планує у подальшому влаштуватися. Якщо клієнт потребує надання медичної допомоги, ми можемо перенаправити у відповідні установи.

Пілотний проєкт для адаптації звільнених з місць позбавлення волі діятиме впродовж цього та наступного років. Поки що у ньому задіяно одинадцять засуджених, які відбувають покарання у Божковській виправній колонії №16. 

Стрічка новин