У Кременчуці нагородили рідних загиблих атовців

Грамоти, кулони й незгасаюча пам’ять про воїнів, які віддали своє життя, воюючи на Донбасі. У Кременчуці нагородили рідних загиблих атовців. На заході побувала і наша знімальна група.

У Кременчуцькому вищому професійному училищі №7 відбулася зустріч військово-цивільного об'єднання «Бойове братство України» із рідними та знайомими загиблих учасників АТО. Дітям воїнів, які поклали своє життя на вівтар Вітчизни, вручили пам’ятні кулони «Батьківське серце». Вони пам’ятають свої батьків-героїв і по праву гордяться ними.

Владислав Каракула, син загиблого на Донбасі Віталія Каракули

- Він був добрим, сильним духом. Останній раз бачив його у шість років.

Єгор Вашура, син загиблого на Донбасі Миколи Вашури

- Ми з татом постійно ходили гуляти. Тато був дуже сміливим, добрим до мене. Ми постійно спілкувалися, постійно кудись ходили. У нас була собака, яку ми разом ходили вигулювати. Сім років мені було. Тато сказав, що пішов на війну: чекай мене, я обов’язково повернуся.

Не повернувся, загинув. Тепер він та 39 героїв-побратимів кременчужан увіковічені на живописних картинах місцевого художника Миколи Горбаченка. Майстер пензля розповідає: працюючи над полотнами, намагався передавати світлі почуття своїх персонажів.

Микола Горбаченко, місцевий художник 

- Спокій, радість, смутку – ні. Вони всі веселі. Я із ними розмовляв. Усі були хлопці…

Організаторам виставки портретів загиблих кременчужан начальник відділу в Полтавській області Міністерства у справах ветеранів України Олександр Товпига вручив почесні грамоти.

Олександр Товпига, начальник відділу в Полтавській області Міністерства у справах ветеранів України  

- Багато зробило керівництво даного училища і для створення цієї експозиції. Є думка, щоб створити на базі цього училища центр військово-патріотичного виховання для Кременчуцького району. Якщо люди хочуть це робити і вони це роблять – їм треба допомагати.

Сім вихованців училища загинуло, воюючи на Сході. Відтак, патріотичному вихованню тут приділяють належну увагу. Зараз там навчається 990 учнів. 820 з них - юнаки.

Микола Несен, директор Кременчуцького вищого професійного училища №7

- Звісно, ми маємо їх виховувати у дусі поваги до своєї батьківщини, до своєї землі, до того, що вони мають бути готовими захищати свою землю, свою батьківщини. Ведемо перемовини із місцевою й обласною владою. Можливо б нам вдалося створити на базі училища такий центр військово-патріотичного, національно-патріотичного виховання. Нам для цього багато не потрібно. Допомогти відремонтувати ці приміщення. Усе решту ми зробимо силами свого колективу.

Родичі загиблих воїнів у спеціальній бойовій касці запалили пам’ятні свічки. На заході прозвучав і традиційний дзвін пам’яті.

Стрічка новин