Агентство ООН відкрило у Києві артінсталяцію на підтримку людей без громадянства

Агентство ООН відкрило у Києві артінсталяцію на підтримку людей без громадянства

Іграшковий ведмедик зі свідоцтвом про народження з’явився у столичному ТРЦ «Гулівер» у межах заходів, присвячених проблемам безгромадянства в Україні та відзначенню 6-ї річниці глобальної кампанії #IBelong, повідомляє Укрінформ.

"Агентство ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН) проводить кампанію в соціальних мережах 12-15 листопада з метою підвищення обізнаності про проблему безгромадянства в Україні. У рамках глобальної кампанії #IBelong, розпочатої в листопаді 2014 року, визначено мету викорінити безгромадянство протягом 10 років", - розповіла Вікторія Андрієвська, експертка з питань комунікацій УВКБ ООН в Україні.

Артінсталяція під назвою "Невидимі діти: під загрозою безгромадянства" у вигляді іграшкового ведмедика зі свідоцтвом про народження знаходитиметься у холі торгового центру до 15 листопада. 

"Ця артінсталяція нагадує нам, що в Україні все ще потрібні зусилля, щоб діти, народжені на непідконтрольних уряду частинах Донецької та Луганської областей, отримували українські свідоцтва про народження. Без таких свідоцтв вони ризикують зіткнутися з проблемою безгромадянства", - заявив присутній на заході Пабло Матеу, представник УВКБ ООН в Україні.

За підрахунками УВКБ ООН, станом на жовтень 2020 року близько 60 000 дітей, народжених на окупованих територіях, не отримали українське свідоцтво про народження. За словами представника агенції ООН, можливість зареєструвати дітей для батьків з ОРДЛО існує, але процедура досить складна і дорога. Ситуація ускладнюється тим, що для реєстрації вони надають РАЦСам свідоцтва, видані органами невизнаних країнами світу республік, що не мають юридичної сили. Загалом в Україні проживають близько 40 тисяч осіб без громадянства та осіб під загрозою безгромадянства (члени ромських меншин, діти, народжені на непідконтрольній уряду території Донецької та Луганської областей, бездомні особи, люди похилого віку з радянськими паспортами та засуджені).

Долучитись до кампанії можна, розмістивши пост у соціальних мережах з використанням хештегів #IBelong #EndStatelessness #ЯІсную

Стрічка новин