У Зіньківському районі – суперечки за землю

У Зіньківському районі правоохоронці зупинили у полі техніку одного із місцевих сільгосппідприємств. Звинувачують його у самовільному захопленні земель. Аграрії ж називають це перевищенням службових повноважень з боку поліції. Наступного дня вилучені автівки із зерном повернули. Підприємство тепер вимагатиме компенсації завданих йому збитків. У ситуації розбирався Анатолій Васевич.

Віталій Житник, водій

- Ввечері приїхали працівники поліції. Завантажені машини. Почали під колеса кидатися, ганятися за машинами, не випускати завантажені автівки із поля.

Водій однієї із автівок ПрАТ АТП-15339 розповідає про події, які відбувалися минулого вечора. Він та інші свідки тієї ситуації каже: жодних документів їм не пред'явили.

Оксана Ошега, агроном ПрАТ АТП-15339

- Коли я попросила пред’явити якісь документи – вони нічого не давали, не показували. Просто сказали, що виконують огляд поля. Потім почали кидатися під нашу техніку, зупинити її, перешкоджати роботі.

Віталій Петренко, адвокат 

- Учора слідчий приїхав на поле для проведення слідчих дій у вигляді огляду місця події безпосередньо без матеріалів кримінального провадження. У нього на руках не було ні витягу із ЄРДРУ, у якому б зазначався номер кримінального провадження. Учора намагалися водіїв транспортних засобів затримати без будь-якого пояснення і відвезти до відділку для встановлення особи водіїв.

Техніку прямісінько на полі опечатали. Втім, аграріїв здивувало, що на наклеєних папірцях не було печатки. Вночі і наступного дня її охороняли, як правоохоронці, так і представники підприємства та водії.

Олег Шіхов, водій

- Охороняємо, щоб ніхто нічого не вкрав. 5-7 тонн кукурудзи стоїть. Отсиріє.

Оксана Ошега, агроном ПрАТ АТП-15339

- Зерно зараз знаходиться під відкритим небом. Воно набирає вологу. Будуть додаткові витрати на його сушку. Уся ситуація завдає збитків нашому підприємству.

Правоохоронці ж свої дії пояснили, що за скаргами місцевих мешканців ними порушено кримінальне провадження.

Денис Андрієнко, заступник начальника Зіньківського відділення поліції 

- У Зіньківському відділені поліції до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне провадження за статтею 197 частина 2 – самовільне захоплення земельної ділянки. На даний час слідчим відділенням Зіньківського відділення поліції проводяться слідчі дії у рамках даного кримінального провадження. 

Мешканець с.Пірки Зіньківського району Микола Гринько, який і є скаржником, розповів нам, що, на його думку, підприємство зорало землю занадто близько до русла річки. А таку свою прискіпливість він пояснив давньою образою на АТП.

Микола Гринько, мешканець с.Пірки Зіньківського району

- Це почалася війна із березня місяця, коли вони людям – семи чоловікам – улізли на 47 сотих у грядку. Пішла просто цепна реакція. Коли нам почали в душу плювати – плюємо і ми. Давайте підемо знімемо, де 11 метрів від води кукурудза посіяна.

Ми пройшлися з ним кілька сот метрів через усе поле. У кінці ж побачили тільки дерева, кущі та густу траву.

- Півтора кроки роби і нога була у воді

- Зараз води немає?

- Зараз води немає. Я іду до цієї деревини і міряю. Раз, два…

Віталій Петренко, адвокат 

- Це просто помста за якісь незрозумілі дії, оскільки він не знає, як це назвати і не знає, чим це підтвердити.

Доки цей сюжет готувався до ефіру, відбувся суд. Він постановив повернути підприємству вилучену техніку. Тепер же воно порушуватиме питання про відшкодування йому збитків такими діями поліції.

Віталій Петренко, адвокат 

- Ми вбачаємо, що іде перевищення службових повноважень працівниками поліції, які пов’язані із неналежним виконанням своїх безпосередніх службових обов’язків. Ми будемо вирішувати питання щодо відшкодування збитків завданих простоєм техніки. Кожен час простою цієї техніки чи кожна доба повинні бути оплочені.

Стрічка новин