У Кременчуці мітингували працівники ринків

Під стінами мерії зібралися представники малого бізнесу міста. До влади звернулись із лозунгами «Ні карантину вихідного дня!», «Ні фіскалізації». Які конкретно вимоги висувають кременчуцькі підприємці – дізнаєтесь у сюжеті.

Головна вимога мітингувальників – дати людям працювати. Працівники ринків побоюються, що на вихідних їх не допустять до роботи. 

Таїсія Река, приватна підприємиця

- У нас дуже мало людей. Ми дотримуємося всіх норм санітарних, у нас є санітайзери, маски. Ми хочемо працювати. Основна маса товарообігу – у вихідні дні – це субота і неділя. Тому що приїжджають з інших міст, і приміський транспорт приходить. І у нас є покупці тільки у вихідні. Бо вони працюють, як і ми.

Людмила Василенко, приватна підприємиця

- Люди залишаються без засобів існування. Нам немає, чим платити оренду, чим годувати своїх дітей і народ протестує проти закриття нас на карантин вихідного дня.

До мітингувальників вийшли міський голова Кременчука Віталій Малецький, віце-мер Володимир Пелипенко та начальник управління розвитку торгівлі Людмила Жорняк. З натовпу лунали вимоги – «Дайте нам працювати!». Представники влади не заперечують. 

Віталій Малецький, міський голова Кременчука 

- Не треба задушувати цю економіку. Не треба задушувати цей малий бізнес. Тому що коли треба щось допомогти, ми звертаємось до малого бізнесу.

У вимогах постанови Кабміну про закриття ринків у вихідний не йдеться. У приймальні Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля нам відповіли, що їх дійсно не закриватимуть. 

- Будуть працювати. Ринки підпадають під заклади харчування більше 60 метрів.

Учасники акції також порушили питання щодо тотальної фіскалізації - введення касових апаратів.

Микола Луч, приватний підприємець 

- Вимагаємо прийняти наші законопроєкти, які напрацьовані разом з малим бізнесом. Вони уже в офіційній залі. Їх уже мають розглянути. Тому що підприємці зібрали петицію. Ця петиція на Верховній раді зібрала 25 тисяч.

Олена Дегтярьова, приватна підприємиця 

- Ми готуємо знову поїздки на Київ для того, щоб нам не ввели касові апарати, які зараз будуть кругом. Ще не так страшно – касові апарати, як кажуть підприємці, як страшно те, що у нас немає первинних документів.

За словами кременчужан, рух #SaveФОП проводить акцію «Ні фіскалізації» наступного тижня у Києві. Мешканці міста з Полтавщини планують долучитись до мітингу.

Стрічка новин