13 листопада – Міжнародний день сліпих

Його встановила Всесвітня організація охорони здоров'я на згадку про перші учбові заклади для тих, хто не бачить. А з'явилися вони з легкої руки Валентина Гаюї, який і придумав книги та засоби письма для незрячих людей. Як живуть незрячі у Полтаві, знають наші кореспонденти.

Цей день покликаний привернути увагу та захистити інтереси незрячих людей, а також допомогти їм у соціально-трудовій та медичній реабілітації. Але, як зазначають у Полтавській організації сліпих, зараз їм не вистачає підтримки від держави.

Олексій Прокопенко, голова правління Полтавської обласної організації УТОС

- Я дуже хотів би, щоб держава повернулась до людей, особливо з вадами зору, повернулась обличчям, а не стояла спиною. Люди ж з вадами зору взагалі вважаються, за визначенням ООН, сліпота вважається найбільш тяжкою хворобою серед інших інвалідностей, найтяжчою формою.

На сьогодні в Україні працює більше 50 підприємств УТОС, які працевлаштовують незрячих людей. В Полтаві таким працевлаштуванням займається підприємство «ПолтаваЕлектро». Зараз на підприємстві працює близько 80 працівників з вадами зору. 

Ярослав Мельник, головний інженер «ПолтаваЕлектро»

- На нашому підприємстві працює 80 чоловік з вадами зору. Ми враховуємо всі їх побажання по працевлаштуванню. Основна наша задача - прийняти людей з вадами зору і дати їм гідне робоче місце.

За словами працівників підприємства, робота допомагає їм реалізуватися, знайти своє місце в суспільстві. Але, разом з тим, вистачає проблем та незручностей у повсякденному житті.

Володимир Король, працівник «ПолтаваЕлектро» 

- Наші тротуари тут, біля Фурманова, по них же сліпому ходити зовсім не можна, немає можливості навіть, а так, працюємо поки.

Тетяна Пересичанська, працівниця «ПолтаваЕлектро» 

- Ми - працьовиті люди, ми можемо дуже багато, ви можете бачити - у нас дуже різноманітна продукція, і нам би хотілось, щоби наша влада нам допомогла в тому плані, що давала би нам якісь замовлення чи допомогла б в якомусь сенсі, щоб ми допомагали нашому місту.

Таким чином люди із вадами зору вкотре доводять, незважаючи ні на які життєві негаразди, вони є повноцінними членами суспільства.

Стрічка новин