У Полтаві проводять вакцинацію домашніх тварин

11 жовтня до Полтавської державної обласної лікарні ветеринарної медицини звернувся громадянин із скаргою, що його покусав безпритульний кіт. Як з'ясувалося пізніше, тварина була хвора на сказ. Після цього повідомлення обласна ветеринарна служба розпочала безкоштовне вакцинування домашніх улюбленців. Наша кореспондентка Євгенія Манич знає про це більше.

Після звернення мешканця села Розсошенці про те, що його вкусив безпритульний кіт, Полтавська обласна державна лікарня ветеринарної медицини одразу зреагувала на таку заяву. Як виявилося пізніше, тварина померла, після чого у неї взяли пробу на виявлення усіх інфекцій. За результатами перевірки виявилося: кіт хворів на сказ.

Владислав Кульбашний, начальник Полтавської державної обласної лікарні ветеринарної медицини

- Проведено засідання державної надзвичайної протиепідемічної комісії, де встановили карантинні обмеження в 10-ти кілометровій зоні, в яку увійшли населені пункти Щербанівської ОТГ та частина Шевченківського району міста Полтава. Відповідно чинної інструкції по профілактиці боротьби зі сказом, ми проводимо дані заходи з вимушеної вакцинації тварин.

Для того, аби зробити щеплення домашньому улюбленцю, достатньо, щоб він був здоровий та йому було більше 3-х місяців.

Юрій Макаренко, лікар-ветеринар Полтавської державної обласної лікарні ветеринарної медицини

- Вакцинації проти сказу підлягають усі тварини старше 3-х місячного віку, коти і собаки, які на момент щеплення клінічно здорові і не мають ознак захворювань. Також щепленню не піддаються вагітні тварини і під час тічки.

Щеплення тварин проти сказу – доступна процедура, для її проведення головне бажання господарів. Цього дня тут – і полтавки Анна зі своєю Дейзі та Тетяна зі своїм Ізіс.

Анна, полтавка 

- Просто вона у нас вдома з дитинкою. І от ми вирішили прийти зробити вакцину. Частенько робимо, у нас коли останній запис, то ми свідомі.

Тетяна, полтавка

- Дізналася від цього намету, що в Розсошенцях заразилась кішка. Це серйозне захворювання, яке передається і людям. Тому для того, аби не втратити улюбленця і бути здоровими, вирішила зробити вакцинацію.

Ветлікарі зазначають: робити такі щеплення раз на рік слід усім своїм улюбленцям. Вакцину тваринки переносять легко та без ускладнень. Зараз її роблять безкоштовно, а проводити таку акцію планують і наступного тижня. 

Стрічка новин