Полювання на аліментників

З початку року на примусовому виконанні у відділах Державної виконавчої служби Полтавщини перебувало понад 26 тисяч кейсів виконавчих документів про стягнення аліментів із боржників. Тому Виконавча служба області продовжила активне стягнення боргів із неплатників. Більше про ситуацію із боржниками знає наша кореспондентка Євгенія Манич.

На жаль, дуже часто бувають випадки, коли один з батьків відмовляється сплачувати кошти на утримання своєї дитини. Але на порятунок тим батькам, з якими проживають діти, прийшла Державна виконавча служба. Так за новими законом #ЧужихДітейНеБуває на Полтавщині з початку року з неплатників стягнули понад 250 мільйонів гривень на користь 20-ти тисяч дітей.

Максим Шевченко, начальник Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області

- Державними виконавцями області забезпечено 100% внесення накладення на боржників штрафів у розмірі двадцяти, тридцяти та п’ятдесяти відсотків. Так 55 постанов виконано та стягнуто на користь стягувачів понад 1 млн. 200 тис. гривень.

Юристи зауважують: несвоєчасна сплата аліментів або ухилення від них може призвести до юридичних наслідків, таких як: заборона виїздити за кордон, штрафні санкції від 20% до 50% від суми боргу або ж конфіскація усього майна.

Христина Захарова, адвокат

- Найпопулярніші заходи впливу на неплатників аліментів на сьогоднішній день – це різного роду заборони і обмеження їх в правах, зокрема, найпопулярніші – це заборона керувати транспортними засобами, також таким особам забороняється полювання, використання вогнепальної зброї, виїзд за кордон.

Стягнула з чоловіка всю заборгованість і полтавка Оксана. Після розлучення з нею чоловік припинив давати кошти на дитину.

Оксана Лазаренко, стягнула аліменти з чоловіка

- У мене троє дітей. Після розлучення з чоловіком розпочались проблеми з заборгованістю. І уже тільки завдяки судовому виконавцю мені вдалося стягнути всі борги, причому їх стягли дуже швидко, всі борги сплачено повністю, одним платежем, і я дуже задоволена, тому що це насправді чудова робота судового виконавця.

У виконавчій службі говрять: якщо немає бажання сісти за грати або залишитися без майна, слід вчасно сплачувати кошти на свої дітей. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію