У Полтаві вшанували пам'ять останнього кошового отамана

У Полтаві відбулося урочисте богослужіння на честь Петра Калнишевського – останнього кошового отамана Запорізької Січі. Божественну літургію провели в день його упокоєння. Детальніше – далі у сюжеті.

Цього дня у Свято-Покровській церкві – велике свято – вшановують пам’ять Петра Калнишевського. Останній кошовий отаман був канонізований Православною церквою України як Петро Багатостраждальний у 2008 році.

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП у Полтавській області

- Цьогоріч з ініціативи УІНП, згідно з постановою ВР «Про пам’ятні дати і ювілеї», 330 річниця з дня його народження відзначається на державному рівні. У Полтаві є єдине місце пам’яті, пов’язане з Петром Калнишевським, – це нижній козацький храм, названий на честь Петра Калнишевського, якого православна церква канонізувала як святого.

За життя Петро Калнишевський був глибоко віруючою людиною, тому багато допомагав церквам і монастирям України. Особистим коштом він спорудив десяток храмів на Роменщині, у Києві та Запоріжжі. При святинях були шпиталі для немічних, старих і хворих, які утримувалися за кошти святого праведника.

ПЦУ вважає його покровителем Українського козацтва. Коли російський імперіалізм ліквідував Запорозьку Січ, Калнишевського разом із козацькою старшиною довічно заслали до Соловецького монастиря. Такими діями Катерина ІІ та імперська влада прагнули, що про нього назавжди забудуть не лише серед козацтва, але і в Україні в цілому. Разом із кошовим хотіли знищити його спроби відстояти самостійність Війська Запорозького та спротив Російській державі. У Соловецькому монастирі останній отаман просидів понад 20 років. Але при цьому не втратив міцності духу і відійшов у вічність на 113 році життя.

Ігор Пометун, наказний отаман у Полтавській області всеукраїнського козацького війська, генерал-хорунжий

- Це людина - вона свята, з неї беруть приклад ті ж самі офіцери. Це мужність, відданість своїй ідеї. Він до останнього подиху життя був козаком.

Полтавський Храм пам’яті святого Петра Калнишевського – єдиний козацький підземний храм Полтави, тому на літургії сюди приходять представники сучасного Українського козацтва.

Стрічка новин