Рекордна кількість хворих на COVID-19 в Україні й на Полтавщині

Станом на 12 листопада в Україні зафіксували 11 057 нових випадків коронавірусної хвороби за добу. Це найбільша кількість хворих з початку карантину. Зокрема, захворіли 428 дітей та 564 медпрацівники. Про це повідомив глава МОЗ Максим Степанов. На Полтавщині за останню добу також зафіксовано велику кількість випадків – 624. Про боротьбу із поширенням коронавірусної хвороби дивіться у наступному сюжеті.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у місті Києві – 931, Запорізькій – 799, Київській – 700, Одеській – 663 та Полтавській – 624 областях.

Минулої доби госпіталізовано 1509 пацієнтів та здійснено понад 70 тисяч тестувань. У Міністерстві охорони здоров’я зауважують: інфекція розповсюджується ураганними темпами, а також зростає кількість госпіталізацій та випадків важкого перебігу хвороби. Тому 11 листопада уряд ухвалив рішення про карантин «вихідного дня». Але не всі сприйняли таке нововведення. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Скажу вам відверто, мене просто обурив пост у соціальних мережах від «Епіцентру». Продовжуємо п’ятницю 72 години. Хочете покуражитися? Хочете робити фарс на здоров’ї людей? Поїхали зі мною в реанімацію! Покуражтесь перед людьми, які помирають кожного дня.

Очільник міністерства зауважив: карантин вихідного дня має призупинити рівень зростання захворюваності на COVID-19 та запобігти колапсу медичної системи. А якщо ж колапс буде, то буде 100% заповненння ліжок.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- З точки зору епідеміології, найкращим варіантом для запобігання розповсюдження хвороби було б введення локдауну, як це зараз роблять інші країни Європи. Втім, це неможливо з огляду на економічну точку зору.

На загальнодержавному рівні запроваджуються обмеження помаранчевого рівня епідеміологічної небезпеки. На Полтавщині ж за останню добу зафіксовано 624 нових випадків COVID-19. В області це найбільший показник з початку карантину.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Сьогодні у нас у Полтавській області черговий антирекорд, 624 нових випадків захворювань. Звичайно, що як комунікує міністр охорони здоров’я та прем’єр-міністр, єдиним виходом, який відповідає усім вимогам ВОЗ, тощо – це повний локдаун. Але запровадити ми його наразі не можемо.

Показник захворюваності в області хоч і невисокий, але лікарняні заклади переповнені. Понад 70% заповненості ліжок, такі дані опублікувало МОЗ України.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У нас загальний ліжковий фонд, який був виділений під COVID, це 1362 ліжкомісця. МОЗ у нас фіксує ті ліжкомісця, за винятком дитячої лікарні, за винятком пологового будинку, тощо. Фактично у нас 1360, а МОЗ фіксує 900. І, звичайно, за рахунок цього відсотку у них кількість збільшується.

Нині в області лікжкомісця на лікування хворих додали – документально. Адже за фактом усі ці ліжкомісця на Полтавщині є. Очільник області наголошує на дотриманні усіх карантинних вимог, аби убезпечити себе.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію