Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов: рік на посаді

Чого вдалося досягти за цей час, які труднощі дошкуляли найбільше? Що зроблено із пріоритетів, визначених у листопаді 2019-го, коли новопризначений губернатор розпочав виконання своїх службових обов’язків. Про все це йшлося на розширеній пресконференції.

Пресконференцію голова облдержадміністрації проводив у режимі онлайн. Журналістів на неї запрошували групами задля повного дотримання карантинних вимог. Звітуючи про рік роботи на посаді керівника області, Олег Синєгубов серед пріоритетних напрямків назвав очищення влади від корупції, розв’язання питання з довгобудами та налагодження зворотнього зв’язку та ефективної роботи з громадськістю. Саме проблему корупції він визначив, як нагальну.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Я вважаю, що це завдання ми виконали. На це завдання, звичайно, впливали і місцеві вибори. І оновлення влади. Я вважаю, воно пройшло позитивно і буде впливати на цей процес. І надалі оголошуємо свою нетерпимість до будь-яких корупційних проявів.

Олег Синєгубов розповів, що на Полтавщині розпочали і успішно реалізують президентську програму «Велике будівництво». Завдяки їй довгобуди, які не могли завершити протягом десятків років, почали зводити швидкими темпами. Зокрема, уже добудовано обласний кардіоцентр, приймально-діагностичне відділення обласної клінічної лікарні Скліфосовського, ЦНАП. До кінця року підрядник обіцяє завершити роботи в паркінгу для карет швидкої допомоги. Втім, найбільше, як стверджують численні соціологічні дослідження, полтавців турбують дороги.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- На жаль, це найголовніше питання, яке турбує полтавців. І ми розуміємо, чому, коли проїжджаємо Полтавою у бік Києва чи Харкова. Це - траса М03 Київ-Харків-Довжанський у межах Полтави. Ця дорога не потребує коментарів. Фактично вона була у непроїзному стані і десять років не бачила жодного ремонту.

Нині ж, стверджує Олег Синєгубов, ситуація із якістю доріг в області докорінно змінюється. Цього року завершено ремонт полтавського відрізку траси Київ-Харків-Довжанський і будівництво першої черги об'їзної навколо Полтави. Почали капітально ремонтувати дорогу Чорнухи-Лубни. Активно будується «бетонка» Дніпро-Решетилівка.  У наступному році в планах – не лише зберігати тенденцію, а й нарощувати темпи, переконує керівник області. Під час спілкування із журналістами, чільну увагу він приділив і ситуації із коронавірусом. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Нам вдалося залучити близько 170 мільйонів гривень від приватного сектору. Це на засоби індивідуального захисту, на медичне обладнання. Тому що казати, що ми на 100 відсотків були готові до цієї пандемії, не можна. Тому що до неї не був готовий ніхто у світі.

Нині ситуація із COVID-19 залишається складною, але контрольованою, каже Олег Синєгубов.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Нещодавно була постанова Кабінету Міністрів, якою ще нам передбачені кошти – близько 20 мільйонів гривень Це на забезпечення ліжкомісць киснем. Наше завдання – максимально до кожного ліжкомісця, яке виділено під лікування COVID, щоб воно було забезпечено киснем. Тому що це життя людей.

Окреслив голова облдержадміністрації й плани на майбутнє. За його словами, нині триває оновлення стратегії розвитку до 2027 року, яку згодом презентують. Серед пріоритетів у будівництві: новий міст у Кременчуці через Дніпро, реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту «Полтава», завершення будівництва басейну в обласному центрі, обласної філармонії, реконструкція корпусу обласної інфекційної лікарні, будівництво нового корпусу онкодиспансеру з лінійним прискорювачем.

Стрічка новин