Локдаун вихідного дня: як вплинуть нові обмеження на бізнес

Локдаун вихідного дня діятиме вже цього вікенду. З опівночі суботи до опівночі понеділка не працюватимуть ресторани, кафе, торгівельні центри, спортзали й салони краси. Торгувати буде дозволено лише продуктовим магазинам, аптекам та АЗС. Як вплинуть нові обмеження на бізнес у сфері обслуговування, дізнавалася Лідія Дмитрашко.

- Люди будуть заходити по цю смужку, а я буду стояти на цій відстані, і можна буде взяти гроші, прийняти замовлення. Потім будемо просити, щоб люди чекали на вулиці, так і всередині перебувати не можна.

Доставка та робота «на виніс» – саме так вихідними тепер працюватимуть кав’ярні та ресторани. Уряд впровадив карантин вихідного дня та заборонив повноцінну роботу закладів. 

Катерина П’янікова, бариста у кав’ярні 

- Зараз будемо теж виходити із цього становища, працювати тільки на винос. Відповідно, продажі впадуть, хтось буде лякатися цього всього, будуть сидіти вдома. Ну це дуже погано.

Під забороною у суботу та неділю – усі розважальні центри та спортивні зали. Працівники сфери обслуговування вже підраховують майбутні збитки. 

Яна Харченко, адміністраторка спортивного клубу

- У цьому місяці виходить 6 днів фітнес-клуб не буде працювати – вихідний. Тобто, ці 6 днів ми втрачаємо, зал не заробляє, не приносить грошей, ми простоюємо, людям доведеться повернути гроші за абонемент, або додати +6 днів цього місяця кожній людині, у якого є абонемент. Орендну плату нам ніяк не спроста, тобто, по повній програмі потрібно платити.

ТРЦ і салони краси на вихідних – теж під забороною. Нові обмеження додалися до вже існуючих карантинних правил. Нагадаємо, у громадських закладах діють посилені протиепідемічні заходи. Заборона роботи у суботу і неділю може знищити сферу обслуговування, кажуть підприємці.

Юлія Літвінюк, власниця салону краси 

- Б'юті-сфера і так вийшла після карантину дуже-дуже важко, але всі з останніх сил тримаються. Клієнти працюють в офісах і можуть обслуговуватися тільки у вихідні дні. І тепер завдяки тому, що ми закриваємося на карантин, закриваємося на вихідні, ми не зможемо обслуговувати цю частину. І, відповідно, постало питання, як взагалі виживати далі. Тому що це основна частина, завдяки якій ми платимо податки, робочі місця забезпечуємо, платимо оренди і комуналки.

Держава не надає підтримки малому бізнесу, як це відбувається в країнах Європи, скаржаться підприємці. Нові обмеження направлені на мінімізацію контактів між людьми та є вимушеними, каже міністр охорони здоров’я. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Для нас дуже важливо не допустити колапсу медичної системи. І це не просто якесь словосполучення «колапс медичної системи» – якщо він, не дай боже, відбудеться, то в нас буде 100% заповнення ліжок, і в такому випадку просто людям, яким буде потрібна медична допомога в умовах лікарні, вона не буде надана. Коли ми зачиняємо всі ці суб’єкти, про які я говорю, то людина в суботу, неділю, максимум – це вийти погуляти по вулиці, подихати повітрям. Все решта просто зачинено.

Продуктові магазини, аптеки, транспорт і заправки на вихідних працюватимуть.

Стрічка новин