У селі Новоселівка на Полтавщині працює сучасний БібліоHUB

Проєкт увійшов до 10 кращих з поміж тисячі в Україні. Це доводять результати конкурсу від House of Europe. За кошти програми, що фінансується Європейським Союзом, для бібліотеки придбали обладнання та меблі. Як це вдалося – у сюжеті Аліни Боровик.

Оновлена бібліотека не пустує. Зараз тут школярі грають у настільну гру. 

Діана, відвідувачка бібліотеки

- Тут можна пограти, почитати і на комп’ютері пограти.

Єлизавета, відвідувачка бібліотеки 

- Ми ходимо в цю школу Новоселівську. Ми завжди приходимо у цю бібліотеку і беремо завжди книги.

Простір БібліоHUBу має «workspace» з безкоштовним доступом до Інтернету та офісної техніки, відкриту платформу для спілкування, місце для проведення лекцій, гуртків, воркшопів, майстер-класів, тематичних вечірок, турнірів з настільних ігор, переглядів фільмів, інтелектуальних ігор, неформальних зустрічей з відомими людьми. 

Ірина Страшко, завідувачка бібліотеки 

- Відвідувачів стало більше. Це зацікавленість, затишок. Більше можна розважитись тепер дітям тут. Дорослі теж приходять. Також їм комфортно поспілкуватись.

Проєкт БібліоHUB фінансується House of Europe (номінація – Великий інфраструктурний грант у розмірі 6 тис. євро). За кошти придбано сучасну оргтехніку, меблі, а також настільні ігри.

Юлія Попова, директорка агенції місцевого розвитку Новоселівської сільської ради 

- «Дім Європи» – це грантова програма посольства Німеччини в Україні. Знайшовши цю можливість, подала заявочку. Процес підготовки заявки тривав близько 2-х тижнів. Радилась з бібліотекарем, що їм там потрібно, як вони бачать цей громадський простір.

Усього на конкурс подавали тисяча проєктів з усієї України. Кошти отримали десять. БібліоHUB у Новоселівці став єдиним переможцем на Полтавщині. 

Євген Бова, голова Новоселівської ОТГ

- Аналогічний проєкт реалізували у селі Рунівщина, але уже за кошти Бюджету участі. Плануємо таких проєктів реалізувати якомога більше. Це простір, який заслуговує на увагу, для розвитку дітей. Фактично у цьому просторі можуть проводити час будь-які вікові категорії населення.

Подібні HUBи планують створити й в інших бібліотеках громади.

Стрічка новин