Коронавірус стає дедалі агресивнішим

За останню добу в Україні зафіксовано 10 611 нових випадків коронавірусної хвороби. Зокрема, захворіли 350 дітей та 493 медпрацівники. Летальних за добу зафіксували 191 випадок. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. Про ситуацію із поширенням коронавірусу в країні дивіться далі.

Станом на 11 листопада в Україні у лікарнях перебувають 28 564 хворих з підтвердженим діагнозом COVID-19 або підозрою. Як зазначають медики, вірус стає більш агресивним – кількість важких хворих зростає.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Кількість важких хворих, вона збільшується, це те, що відбувається у нас не тільки в Дніпрі чи в Дніпропетровській області, це те, що відбувається по всій країні. І один із таких основних моментів, на якому наголошують і лікарі, і самі пацієнти, те, що протягом 5-7 днів люди не звертаються до свого сімейного лікаря та намагаються самостійно лікуватися.

Очільник міністерства закликав українців припинити самолікування вдома. Якщо у вас є симптоми хвороби, одразу звертайтеся до свого лікаря. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Лікуватися в домашніх умовах можуть тільки люди, які мають легкий перебіг хвороби. Рішення стосовно медичної допомоги саме в домашніх умовах приймає виключно сімейний лікар. Виключно ваш сімейний лікар може прийняти таке рішення та сказати вам, як лікуватися.

Степанов пояснив: легким перебіг хвороби вважається тоді, коли є невисока температура тіла, до 38 градусів, коли у вас є нежить або сухий кашель.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Ускладнення з боку дихальної системи при COVID-19 зазвичай розвивається на другому тижні хвороби. Тому хворих потрібно активно спостерігати, і повторний огляд рекомендовано проводити саме в цей термін.

Також міністр наголосив на необхідності дотримання усіх карантинних вимог для того, аби убезпечити своє здоров’я. Адже вірус мутує і стає агресивнішим.

Стрічка новин