Чисельна Всеукраїнська акція рестораторів відбулася і в Києві

На знак протесту, під стіни Кабінету Міністрів вийшло понад 500 чоловік. Вони теж виступали проти введення «карантину вихідного дня». Там побувала наша кореспондентка Лідія Дмитрашко.

Теж із каструлями і кришками: ресторатори вийшли на акцію проти введення карантину вихідного дня. Пів тисячі кухарів, офіціантів та директорів закладів зібралися під Кабінетом Міністрів України та вимагали послабити тиск на їхню галузь.

Максим, операційний директор пабу

- Карантин вихідного дня може знищити заклади громадського харчування, такі, як вони є. Закриття закладів на вихідні – це 50% ресторанного бізнесу, це сотні тисяч звільнених людей, це сотні тисяч людей, які стануть на біржу. Країна не витримає такого навантаження.

За словами мітингувальників, запровадження подібних обмежень може зруйнувати ресторанну індустрію вцілому. Ресторатори готові працювати, дотримуючись усіх санітарних та карантинних умов.

Олена, власниця закладу громадського харчування

- На ресторан доводиться лише 1% захворюваності. 1, вибачте, один! Все інше – це не про нас. В нас дезінфекція столиків, в нас дезінфекція всіх ручок, в нас офіціанти ходять в рукавичках всі 16 годин, які працюють. В нас маски на обличчях, ми не підходимо до гостей близько, в нас весь посуд дезінфікується – в нас реально безпечно можна поїсти. В нас є сім’ї, в мене є двоє діточок – вони також мають щось їсти. Вибачте, я працюю в цій сфері, в мене немає іншої професії, спеціальності в мене немає. Я не можу завтра стати інженером або бухгалтером!

Мітингувальники розповідають про необхідність грошової підтримки від влади працівникам галузі громадського харчування за прикладом європейських країн.

Володимир, директор піцерії

- Там держава зменшує податки для підприємців, які займаються в харчовій сфері і допомагають виплачувати заробітну плату, офіційно влаштованим працівникам.

Акції «Я маю право працювати» відбулися у багатьох містах України. Зокрема, до столиці доєдналися Полтава, Харків та Дніпро. Організаторами акції є українська ресторанна асоціація та Регіональні ресторанні об’єднання. 

Стрічка новин